PL
EN
 

Biuletyny PZŁucz.

Zatwierdzone przez Zarząd PZŁucz kryteria kwalifikacji do reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe w 2016r., zasady krajowych kryteriów wyłaniania reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016 w łucznictwie oraz regulamin Grand Prix 2016

[ 20-11-2015, 01:36 ]



Kryteria kwalifikacji do reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe w 2016r.

 

Trener : mgr Jarosław Walaszek

 

Trenerzy współpracujący: trenerzy klubowi zawodników kadry narodowej.

 

Warunki do spełnienia przez kandydatów do reprezentacji Polski :

 

- Realizacja i dokumentowanie obciążeń treningowych w treningu technicznym
i przygotowania fizycznego wg założeń trenera kadry narodowej i trenerów klubowych na podstawie indywidualnych planów szkoleniowych .

 

-   Obowiązkowy udział w ogólnopolskich i zagranicznych zawodach kadry narodowej oraz
w akcjach szkoleniowych PZŁucz.

 

-   Zdolność lekarska uzyskana w COMS 

 

Kryteria kwalifikacji:

 

Halowe Mistrzostwa Świata – Ankara / Turcja – 1.03 – 6.03.2016r.
3 zawodniczki + 3 zawodników + 3 juniorki + 3 juniorów.

 

     Kwalifikację do reprezentacji uzyskują zawodniczki / zawodnicy z „grupy szkolenia olimpijskiego” spełniający warunki określone do spełnienia przez kandydatów do reprezentacji Polski .

 

1. O składzie reprezentacji Seniorów decyduje trener kadry narodowej na podstawie obserwacji reprezentowanej formy sportowej zawodnika/zawodniczki .

 

2. Kwalifikację automatyczną wśród juniorów uzyskają zawodnicy, którzy uzyskają limit wynikowy na HMPJ/HMS  

 

          kobiety     – 575 pkt.

          mężczyźni – 582 pkt. 

 

3. W przypadku braku realizacji limitu wynikowego wśród juniorów do reprezentacji zostaną powołani zawodnicy / zawodniczki przez trenera kadry narodowej.

 

4. Ostateczny skład reprezentacji seniorów i juniorów zatwierdza Zarząd PZŁucz

 

Mistrzostwa Europy – Nottingham /Anglia 23-29.05.2016r.

Kryteria oparte będą o wyniki bezpośredniej rywalizacji zawodników na zawodach kwalifikujących w systemie zawodów: Pucharów Świata, Pucharu Europy, Grand Prix Kadry Narodowej PZŁucz.

 

1. Kwalifikację do reprezentacji uzyskują zawodniczki / zawodnicy „grupy szkolenia olimpijskiego” spełniający warunki określone do spełnienia przez kandydatów do reprezentacji Polski .

2.    Uzyskanie limitu wynikowego w konkurencji 2x70m w zawodach Pucharu Świata/Europy wg kalendarza zawodów PZŁucz 

       Kobiety     – 665 pkt.,

       Mężczyźni – 675 pkt.,

 3. O składzie reprezentacji decyduje trener kadry narodowej na podstawie wyników na zawodach międzynarodowych i GP KN.

 4. Ostateczny skład reprezentacji zatwierdza Zarząd PZŁucz. 

 

Zasady krajowych kryteriów wyłaniania reprezentacji
na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016 w łucznictwie

 

  1. Kandydatami do reprezentacji Polski w łucznictwie na IO w 2016 roku będą:

     Zawodniczki i zawodnicy, którzy w 2015 i 2016 roku zdobyli dla Polski miejsca kwalifikujące do Igrzysk wg regulaminu WA i MKOL,

     zawodniczki i zawodnicy, którzy w 2015 i 2016 roku zajęli indywidualnie miejsca 1-8 w Mistrzostwach Świata i Europy.

 

  1. Kandydatów do reprezentacji Polski na IO w RIO 2016 roku zatwierdza uchwałą Zarząd Polskiego Związku Łuczniczego na wniosek Działu Szkolenia PZŁucz.

 

  1. Kandydatami do ostatecznego składu reprezentacji Polski będą zawodniczki
    i zawodnicy wyłonieni z grupy szkolenia olimpijskiego zatwierdzanej uchwałą Zarządu PZŁucz w roku 2015 i 2016.

 

Kandydatami do ostatecznego składu reprezentacji Polski będą zawodniczki i zawodnicy, którzy w roku 2015 i 2016: wykonają zadania sportowe określone przez PZŁucz w kryteriach do reprezentacji na dany rok  otrzymają zgodę do uprawiania sportu wydaną przez COMS w przypadku równego poziomu sportowego większej liczby zawodników /-czek niż liczba zdobytych kwalifikacji do IO w Rio 2016 uprzywilejowany jest zawodnik /-czka, który zdobył/-ła bezpośrednio kwalifikację do IO w Rio 2016.

   w przypadku przyczyn niezależnych (zdrowie, inne) uniemożliwiających kandydatowi start w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku dopuszcza się możliwość zmiany miejsca na równorzędnego poziomem sportowym zawodnika/-czkę

 

  1. Kandydatów do ostatecznego składu reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie
    w Rio de Janeiro w 2016 roku na wniosek Działu Szkolenia zatwierdza uchwałą Zarząd Polskiego Związku Łuczniczego przedstawiając treść uchwały Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu

  Igrzyska Olimpijskie – 2016r.

Rio de Janeiro -Brazylia w dniach 5-12 sierpień 2016 roku.

 

  1. Zawodnicy i zawodniczki z „grupy szkolenia olimpijskiego ” – zakwalifikowani do reprezentacji na Puchar Świata w Antalyi, którzy uzyskają kwalifikację olimpijską w strzelaniu drużynowym
  2. W przypadku braku kwalifikacji drużynowej wśród kobiet i mężczyzn

- kobiety – zawodniczka z grupy szkolenia olimpijskiego  reprezentująca najwyższy poziom w strzelaniu konkurencji 2 x 70m na zawodach międzynarodowych i GP KN.

- mężczyźni – w przypadku zdobycia kwalifikacji indywidualnej do IO – zawodnik, który uzyska bezpośrednio tę kwalifikację.

  1. Ostateczny skład reprezentacji zatwierdza Zarząd PZŁucz.

 

Puchary Świata / Europy 

 

  1. O składzie reprezentacji na zawody PŚ / PE decyduje trener kadry narodowej na podstawie wyników sportowych zawodniczki/zawodnika w zawodach GP KN  poprzedzających start.

 

Akademickie Mistrzostwa Świata – 1-5.06.2016 Ułan Bator - Mongolia

 

Studenci i studentki, zawodnicy i zawodniczki „grupy szkolenia olimpijskiego ” Polskiego Związku Łuczniczego, prezentujący wysoką formę sportową na zawodach zagranicznych, szkoleni przez PZŁucz do HMŚw, PŚw i PE oraz GP KN.  

 

1.Uzyskanie limitów wynikowych na zawodach międzynarodowych w konkurencji 2x70m:

K – 650 pkt,

M – 665 pkt,

 

2. W przypadku braku spełnienia kryteriów wynikowych przez zawodniczki/zawodników o składzie reprezentacji zadecyduje trener kadry narodowej na podstawie obserwacji szkoleniowej zawodników na zawodach międzynarodowych i zawodach GP KN.

 

KRYTERIA KWALIFIKACJI DO REPREZENTACJI JUNIORÓW W ROKU 2016.

 

Mistrzostwa Europy Juniorów 18-23.07.2016r – Bukareszt - Rumunia

 

  1. Kwalifikację do reprezentacji uzyskują zawodniczki / zawodnicy spełniający warunki określone do spełnienia przez kandydatów do reprezentacji Polski .

 

  1. 3 zawodniczki i 3 zawodników zostanie wytypowanych do reprezentacji na podstawie wyników i obserwacji realizacji techniki na zawodach  międzynarodowych i GP KN w 2016.

 

  1. Ostateczny skład reprezentacji zatwierdza Zarząd PZŁucz na podstawie wniosku trenera kadry narodowej.

 

Zawody międzynarodowe–Kamnik 23-24.04.2016r-Juniorzy–do 8K+ do 8M

 

  1. Zawodnicy kadry narodowej – „grupa szkolenia olimpijskiego”, którzy realizują założenia treningowe trenera kadry narodowej uzgodnione z trenerem klubowym.
  2. Wyłonione zostaną: 6 zawodniczek i 6 zawodników na podstawie rankingu wg tabeli punktacji pomocniczej z zawodów Puchar Gór Opawskich w Prudniku
    w dniach 9-10.04.2016r.
  3. Pozostałe 2 zawodniczki i 2 zawodników powołuje  trener  kadry narodowej.

Tabela punktacji pomocniczej

Miejsce w zawodach

Kwalifikacje

Eliminacje

 

1

20

20

2

17

17

3

15

15

4

13

13

5

12

12

6

11

11

7

10

10

8

9

9

9

8

8

10

7

7

11

6

6

12

5

5

13

4

4

14

3

3

15

2

2

16

1

1

 

I runda Pucharu Europy Juniorów –  2-6.05.2016 – (do 4K+4M)

  1. Zawodnicy kadry narodowej – kadry narodowej wytypowani na wniosek trenera kadry na podstawie wyników uzyskiwanych na zawodach międzynarodowych i krajowych PZŁucz w kwietniu 2016r.

 

KRYTERIA KWALIFIKACJI DO REPREZENTACJI
JUNIORÓW MŁODSZYCH W ROKU 2016.

 

 

       Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych 18-23.07.2016r – Bukareszt - Rumunia

 

  1. Kwalifikację do reprezentacji uzyskują zawodniczki / zawodnicy spełniający warunki do spełnienia przez kandydatów do reprezentacji Polski po akceptacji MSiT oraz Zarządu PZŁucz.

 

  1. Uzyskanie wyników na poziomie powyżej:
    1. Juniorki mł.-konkurencja- 2x60m – 645pkt.
    2. Juniorzy mł.-konkurencja-2x60m - 655 pkt.

 

  1. 3 zawodniczki i 3 zawodników zostanie wytypowanych do reprezentacji na podstawie wyników i obserwacji realizacji techniki na zawodach  międzynarodowych i krajowych PZŁucz w 2016.

 

  1. Ostateczny skład reprezentacji Polski bez względu na formę finansowania udziału zawodnika w zawodach zatwierdza Zarząd  PZŁucz na podstawie wniosku trenera kadry narodowej.

 

 

Zawody międzynarodowe  – Kamnik 23-24.04.2016r. – Juniorzy mł – do 8K + do 8M

 

1.Zawodnicy kadry narodowej, którzy realizują założenia treningowe trenera kadry narodowej uzgodnione z trenerem klubowym.

2.Wyłonionych zostanie: 6 zawodniczek i 6 zawodników na podstawie rankingu wg tabeli punktacji pomocniczej z zawodów Puchar Gór Opawskich w Prudniku
w dniach 9-10.04.2016r.

3.Pozostałe 2 zawodniczki i 2 zawodników powołuje  trener  kadry narodowej.

Tabela punktacji pomocniczej

Miejsce w zawodach

Kwalifikacje

Eliminacje

 

1

20

20

2

17

17

3

15

15

4

13

13

5

12

12

6

11

11

7

10

10

8

9

9

9

8

8

10

7

7

11

6

6

12

5

5

13

4

4

14

3

3

15

2

2

16

1

1

 

 

I runda Pucharu Europy Juniorów Młodszych–  2-6.05.2016 – (do 4K+4M)

  1. Zawodnicy kadry narodowej –  wytypowani na wniosek trenera kadry na podstawie wyników uzyskiwanych na zawodach  międzynarodowych i krajowych PZŁucz
    w kwietniu 2016r.

Grand Prix Kadry Narodowej PZŁucz 2016

 

1. Cel imprezy :

– bezpośrednia rywalizacja zawodników pretendujących do reprezentacji kraju na wytypowane przez Dział Szkolenia PZŁucz  zawody międzynarodowe

 

– podniesienie poziomu sportowego rywalizacji sportowej krajowej czołówki kobiet i mężczyzn w konkurencji olimpijskiej 2x70m.

     – podniesienie poziomu sportowego, odporności psychicznej zawodników poprzez                                  strzelanie systemem setowym  IORWA .

 

2. Termin i organizator zawodów :

 

   19-20.03.2016r – Prudnik,

    9-10.04.2016r – Prudnik,

    7-8.05.2016r – Kielce,

    4-5.06.2016r – Kraków,

    27-28.08.2016r – Dobrcz

    24-25.09.2016r - Żywiec

 

3. Program zawodów :

sobota - runda kwalifikacyjna - konkurencja  2x70m + strzelanie pojedynków eliminacyjnych IORWA, po południu konkurencja 2x70m

      niedziela – strzelanie konkurencji 2x70m i eliminacje

      - w przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów w konkurencji
  2 x 70m ( II dzień zawodów ) przez 2 lub więcej zawodników do wejścia do 1/8, odbędzie się baraż między zainteresowanymi po zakończeniu strzelania kwalifikacyjnego,

      - strzelanie pojedynków eliminacyjnych  1/8 wg rankingu. Następnie najlepszych 8 kobiet i 8 mężczyzn zostaje rozdzielone na 2 grupy zawodników po 4 osoby wg zasady: grupa A – zawodnicy zajmujący miejsca po kwalifikacjach: 1, 4, 5, 8 lub miejsca przypadające w/w  przypadku zwycięstw zawodników z dalszych pozycji po kwalifikacjach,  grupa B – zawodnicy zajmujący miejsca po kwalifikacjach: 2, 3, 6, 7 lub miejsca przypadające w/w  przypadku zwycięstw zawodników  z dalszych pozycji po kwalifikacjach

      - zawodnicy w grupach strzelają pojedynki systemem „każdy z każdym” wg ustalonego klucza : I – 1-8, 4-5, 2-7, 3-6, II – 1-5, 4-8, 2-6, 3-7, III 1-4, 5-8, 2-3,6-7.

      Za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 1 punkt, za przegraną 0 punktów. Po rozegraniu
3 pojedynków ustala się ranking w grupach wg zdobytych punktów a w przypadku takiej samej ilości zdobytych punktów o kolejności decyduje średnia  wszystkich trafień
z pojedynków setowych w grupie.

      - zawodnicy zajmujący miejsca w grupach 1 i 2 kontynuują dalej pojedynki o zwycięstwo w zawodach wg schematu: zawodnik pierwszy w grupie A strzela pojedynek setowy
z zawodnikiem drugim z grupy B a zawodnik drugi w grupie A  z zawodnikiem pierwszym z grupy B.

      - zwycięzcy pojedynków strzelają pojedynek setowy o złoty medal (strzelanie systemem naprzemiennym) a przegrani o medal brązowy.

      - zawodnicy zajmujący wcześniej miejsca trzecie w swoich grupach rozgrywają  pojedynek o miejsca 5 i 6

      - zawodnicy zajmujący wcześniej miejsca czwarte w swoich grupach rozgrywają  pojedynek o miejsca 7 i 8

      - miejsca 9-16 wg ilości zdobytych punktów setowych/tarczowych/2x70m

      - miejsca powyżej 16 wg sumy punktów konkurencji 2x70m

       

    4. Uczestnictwo :

  • 20 zawodników i 20 zawodniczek z rankingu PZŁucz z punktów wystrzelanych
    w konkurencji 2 x Ł-AB + 2 x ( 2 x 70m) w II półroczu 2015 roku
  • 15 najlepszych juniorek i  15 najlepszych juniorów wg decyzji Działu Szkolenia PZŁucz
  • 10 najlepszych zawodniczek i 10 zawodników kategorii młodzieżowców wg decyzji Działu Szkolenia PZŁucz
  • dodatkowo może być powołanych przez Dział Szkolenia PZŁucz
    do 6 zawodniczek i 6 zawodników - członków kadry narodowej lub spoza kadry narodowej na podstawie osiąganych wyników sportowych w innych zawodach.

 

5. Klasyfikacja:

  •  zawodnik  w sobotnich zawodach otrzymuje  punkty pomocnicze za IORWA i punkty pomocnicze  za   konkurencję 4x70m.  W niedzielnych zawodach zawodnik otrzymuje  punkty pomocnicze za konkurencję 2x70m i  punkty pomocnicze za rundę eliminacyjną, łącznie zawodnik punktuje 4 razy.
  • zwycięzcą danej rundy Grand Prix zostaje zawodnik, który zdobędzie największą ilość punktów pomocniczych. W przypadku takiej samej ilości zdobytych punktów pomocniczych o  miejscu decyduje wyższy wynik z konkurencji 2x70 na zawodach/70m/baraż. Zawodnicy, którzy nie zdobyli punktów pomocniczych są klasyfikowani z konkurencji 6x70m.
  • zwycięzcą Grand Prix Polski na rok 2016 zostaje zawodnik, który uzyska największą ilość punktów pomocniczych ze wszystkich rund Grand Prix.

 

Tabela punktacji pomocniczej

Miejsce w zawodach

Kwalifikacje

Eliminacje

 

1

20

20

2

17

17

3

15

15

4

13

13

5

12

12

6

11

11

7

10

10

8

9

9

9

8

8

10

7

7

11

6

6

12

5

5

13

4

4

14

3

3

15

2

2

16

1

1

 

Wykaz plików:

pismo .pdf PDF DOC XLS ZIP

Międzynarodowe Zawody Halowe '24h'
Krajowe:  Radzymin (PL)
Termin:   02-03.12
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy, Jun. Młodsi,
Międzynarodowe Zawody Mikołajkowe
Krajowe:  Kielce (PL)
Termin:   08-10.12
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy,
Berlin OPEN
Zagraniczne:  Berlin (DE)
Termin:   08-10.12
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy,