PL
EN

STRONA GŁÓWNA

[ 4-07-2021, 07:00 ]

963

Legenda torów łuczniczych Barbara Ochocka nie żyje!

1 lipca w Poznaniu zmarła w wieku 74 lat sędzina klasy państwowej, długoletnia działaczka Wielkopolskiego i Polskiego Związku Łuczniczego Barbara Ochocka. 

Odszedł dobry człowiek, przez blisko 50 lat symbol perfekcyjnie przygotowywanych i prowadzonych zawodów łuczniczych na torach ukochanej Surmy i całego kraju. 

W latach „przed komputerowych” prawdziwa królowa komisji klasyfikacyjnych, perfekcyjna i wymagająca, ale zawsze uśmiechnięta służąca zawodnikom i trenerom. Nie znosząca bylejakości. Jej ciepło, sympatia przyczyniały się do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery na każdych bez wyjątku zawodach. 

Przez kilka kadencji była członkiem Polskiego Kolegium Sędziów, a przygotowywane przez Nią materiały szkoleniowe i oceny pracy sędziów cechował zawsze profesjonalizm i obiektywizm. Gdy podjęła decyzję o zakończeniu czynnego sędziowania uczyniła to w wielkim stylu na Mistrzostwach Polski Seniorów w Gorzowie Wielkopolskim w 1997 roku. Przez wszystkie lata po zakończeniu każdej imprezy łuczniczej żegnając się z Basią czekaliśmy z niecierpliwością na spotkanie podczas kolejnych zawodów. Teraz żegnamy Ją już na zawsze, zachowując w pamięci obraz tej wyjątkowej, uśmiechniętej, pogodnej i dla wszystkich życzliwej osoby. 

Na niebieskich torach w lepszym z tych światów spotka swoich Przyjaciół, ukochanych Mamę Urszulę i Tatę Czesława, który Ją przyprowadził na łucznicze tory. 

A Basia będzie jak zawsze życzliwie spoglądać na zmagania kolejnych pokoleń łuczniczek i łuczników, niezmiennie życząc każdemu tylko dziesiątek. 

Żegnaj Basiu! Pogrążyłaś nas, swoją ukochaną Rodzinę, bliskich w bólu i smutku. Spoczywaj w Pokoju! Przyjaciele z torów łuczniczych.

Ostatnie Pożegnanie śp. Barbary w piątek 9 lipca o godz. 12.30 na Cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. 


II Runda Pucharu Europy Juniorów
Zagraniczne:  Bukareszt (RO)
Termin:   02-07.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy,
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Krajowe:  Bytom (PL)
Termin:   07-08.08
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Młodzieżowcy,
Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych
Krajowe:  Wrocław (PL)
Termin:   09-15.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy, Jun. Młodsi,
IV Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów i IV Runda Drużynowych Mistrzostw Polski Ekstraklasa Łucznicza i I Liga Łucznicza
Krajowe:  Głuchołazy (PL)
Termin:   21-22.08
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy,