PL
EN

Strona główna

 1 2 3 > »

 [ 14-12-2018, 09:07 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


STANOWISKO
MINISTRA SPORTU
I TURYSTYKI


641

 [ 12-12-2018, 17:31 ]
   [ Wyniki 2018 ]   


DOMINACJA
ŁUCZNIKA ŻYWIEC
i SPOŁEM ŁÓDŹ

w SEZONIE SPORTOWYM
2018




Tabela zdobyczy medalowych w najważniejszych krajowych imprezach głównych sezonu na torach otwartych: Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.



M-ce

Klub Sportowy

MPS

MłMP

MPJ

OOM

Razem

Z

S

B

Z

S

B

Z

S

B

Z

S

B

Z

S

B

1

LKS Łucznik Żywiec

11

5

10

1

-

3

3

1

4

2

1

1

17

7

18

2

KS Społem Łódź

6

3

5

2

-

3

-

-

2

-

-

-

8

3

10

3

KS Obuwnik Prudnik

-

5

2

1

1

1

-

-

-

2

-

-

3

6

3

4

AZS OŚ Surma Poznań

-

-

-

-

-

-

3

1

3

-

-

-

3

1

3

5

SŁ Marymont Warszawa

-

6

6

-

1

1

2

4

1

-

1

-

2

12

8

6

UKS Talent Wrocław

1

-

1

-

1

1

-

-

1

1

1

-

2

2

3

7

ŁKS Sagit Humniska

-

-

-

-

-

-

2

1

-

-

-

-

2

1

0

8

KS Stella Kielce

-

-

1

1

1

-

-

1

3

-

-

-

1

2

4

9

KS Boruta Zgierz

1

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1

0

1

10

KŁ Mewa Kołobrzeg

-

-

-

-

-

-

1

-

1

-

-

-

1

0

1

11

KS Agros Zamość

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

2

3

0

2

3

12

CWKS Resovia Rzeszów

-

-

1

-

-

-

-

2

1

-

-

-

0

2

2





Tabela zdobyczy medalowych w najważniejszych krajowych imprezach halowych: Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.



M-ce

Klub Sportowy

HMPS

HMłMP

HMPJ

HMPJMł

Razem

Z

S

B

Z

S

B

Z

S

B

Z

S

B

Z

S

B

1

LKS Łucznik Żywiec

3

2

2

1

-

2

1

-

3

2

1

3

7

3

10

2

KS Społem Łódź

-

-

1

3

3

1

-

-

1

-

-

-

3

3

3

3

AZS OŚ Surma Poznań

-

-

-

2

-

-

1

-

1

-

-

-

3

0

1

4

SŁ Marymont Warszawa

1

1

3

1

2

-

-

1

-

-

-

-

2

4

3

5

KS Obuwnik Prudnik

-

1

-

-

-

1

-

-

-

2

1

-

2

2

1

6

CWKS Resovia Rzeszów

-

-

-

-

-

-

1

1

-

-

-

-

1

1

0

7

KS Agros Zamość

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1

1

-

1

1

0

8

PTG Sokół Radom

1

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1

0

0

9

KS Stella Kielce

-

-

-

-

1

1

-

-

-

-

-

1

0

1

2

10

LKS Mazowsze Teresin

-

-

1

-

-

1

-

1

-

-

-

-

0

1

2

11

KS Drukarz Warszawa

-

-

1

-

-

-

-

-

1

-

1

-

0

1

2

12

UKS Grot Zabierzów

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

0

1

0





Współzawodnictwo w sporcie dzieci i młodzieży
w łucznictwie wg punktacji Ministerstwa Sportu i Turystyki
za lata 2013-2018



M-ce

Klub Sportowy

Punktacja za lata

Razem

2013

2014

2015

2016

2017

2018

1

LKS Łucznik Żywiec

437,50

407,20

256,75

340,25

193,25

253,50

1888,45

2

SŁ Marymont Warszawa

101,70

221,00

245,08

209,33

232,66

193,50

1203,27

3

KS Obuwnik Prudnik

204,70

205,00

204,42

150,75

106,00

133,00

1003,87

4

UKS Talent Wrocław

142,00

127,50

163,67

193,49

180,00

120,60

927,26

5

KS Społem Łódź

102,90

130,00

104,34

177,08

111,50

166,50

792,32

6

KS Stella Kielce

131,80

112,00

140,66

160,34

101,17

129,49

775,46

7

GLKS Unia Pielgrzymka

192,60

150,00

89,66

131,50

98,17

50,50

712,43

8

MRKS Gdańsk

60,00

98,00

175,83

83,42

31,00

48,00

496,25

9

MLKS Mazowsze Teresin

72,17

83,70

87,67

57,32

59,00

80,00

439,86

10

KS Agros Zamość

75,75

71,00

54,67

75,33

44,50

55,24

376,49




Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.


Jacek Maciaszek            

 [ 12-12-2018, 07:30 ]
   [ Wyniki 2018 ]   


Natalia Leśniak – Łucznik Żywiec i Marek Szafran – Społem Łódź zwycięzcami Halowych Międzynarodowych Zawodów Mikołajkowych w Kielcach.

 

Leśniak w finale pokonała Małgorzatę Góral z Kielc trzecie miejsce przypadło Ninie Mylczance z Białorusi. Marek Szafran zwyciężył z Mikitą Kadliczem z Białorusi a trzeci był Andrzej Neścior z Zamościa.

 

Kolejność mikstów po strzelaniach finałowych

I miejsce     RCOP 1 Białoruś / Firsau K, Mylczanka N/

II miejsce Polska 2 /Napłoszek K, Basiuras M/

III miejsce RCOP2  Białoruś /Dalidowicz P, Jyha N/

Kolejność zespołów kobiet po strzelaniach finałowych:

I miejsce Białoruś /Milczenka N, Jachnik A, Jyha N/

II miejsce Polska 1 /Zyzańska S,Leśniak N, Farasiewicz K ,Kocaj M/

III miejsce Polska 2 / Góral M,Baran A,Śmiałkowska M, Napłoszek K,

Kolejność zespołów męskich po strzelaniach finałowych

I miejsce RCOP 1 Białoruś /Firsau K, Dubrowa A.Dalidowicz P/

II miejsce Polska 1 / Szfran M, Basiuras M ,Sierakowski K, Kasprowski O/

III miejsce Polska 2 Bucki M, Banaszak J, Neścior A/

 [ 11-12-2018, 14:21 ]
   [ Wyniki 2018 ]   

Protokół z Międzynarodowego Turnieju Halowego w Kielcach 07-09.12.2018 r.

 [ 10-12-2018, 12:57 ]
   [ Regulaminy ]   

Kryteria kwalifikacji do Mistrzostw Świata Seniorów w Holandii - 2019

 [ 8-12-2018, 19:03 ]
   [ Organizacja szkolenia FRKF w 2018 ]   

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie kadry narodowej w Spale w dniach 16-21.12.2018 r.

Kasprowski Oskar Góral Małgorzata Śmiałkowska Magdalena Ogrodowczyk Mateusz ...   [ więcej ]
 [ 8-12-2018, 19:00 ]
   [ Organizacja szkolenia BP w 2018 ]   

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie kadry narodowej w Spale w dniach 16-21.12.2018 r.

1. Leśniak Natalia          2. Zyzańska Sylwia         3. Farasiewicz Karolina4. Banaszak Jakub...   [ więcej ]
 [ 8-12-2018, 18:52 ]
   [ Organizacja szkolenia FRKF w 2018 ]   

Lista zawodników powołanych na konsultację szkoleniową KN juniorów i młodzieżowców w dniach 12-15.12.2018 r – Prudnik.

1 Farasiewicz Karolina  2 Napłoszek Kamila  3 Śmiałkowska Magdalena  4 Jurasz Karolina  5 Kocaj Marlena  6 Kalwinek Martyna  7 Dullas Laura  8 Święcka Weronika 9 Wierzchowska Maja  10 Wyka Melania  11 Ogrodowczyk Mateusz  12 Szafran Marek  13 Kasprowski Oskar  14 ...   [ więcej ]
 [ 8-12-2018, 17:53 ]
   [ Komunikaty org. zawodów ]   

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY Ogólnopolskie Halowe Zawody Kontrolne –Prudnik 14-15.12.2018

 [ 2-12-2018, 18:50 ]
   [ Uchwały Zarządu PZŁucz ]   

Uchwały Zarządu Polskiego Związku Łuczniczego 2018

 [ 30-11-2018, 08:15 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Ranking klubów sportowych PZŁucz. wg ilości zawodników zakwalifikowanych do kadry narodowej na I półrocze każdego roku w latach 2017-2019

M-ce

Nazwa klubu

Okręg

2017

2018

2019

Razem

1

LKS Łucznik-Żywiec

Śląski

28

26

25

79

2

KS Społem Łódź

Łódzki

10

13

12

35

3

SŁ Marymont Warszawa

Warszawsko-Mazowiecki

13

11

10

34

4

UKS Talent Wrocław

Dolnośląski

13

11

10

34

5

KS Stella Kielce

Świętokrzyski

10

10

6

26

6

KS Obuwnik Prudnik

Opolski

7

11

6

24

7

GLKS Unia Pielgrzymka

Dolnośląski

5

6

8

19

8

CWKS Resovia Rzeszów

Podkarpacki

8

7

4

19

9

KS Agros Zamość

Lubelski

4

8

5

17

10

MLKS Czarna Strzała Bytom

Śląski

5

3

8

16

 

 [ 30-11-2018, 08:10 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Ranking medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy wg klubów sportowych w latach
2013-2018 w kategorii seniorów

M-ce

Zawodnik 

Nazwa klubu

Okręg

Złoty

Srebrny

Brązowy

Razem

1

Leśniak Natalia

Łucznik Żywiec

Śląski

1 ME

2 MŚw
2 ME

1 MŚw
1 ME

7

2

Myszor Wioleta

Łucznik Żywiec

Śląski

1 ME

1 MŚw.

0

2

3

Farasiewicz Karolina

Obuwnik Prudnik

Opolski

1 ME

0

0

1

4

Shkolna Maria

Łucznik Żywiec

Śląski

1 ME

0

0

1

5

Lipiarska-Pałka Karina

Grot Zabierzów

Małopolski

0

1 MŚw.

1 MŚw.
1 ME

3

6

Mospinek Justyna

Piątka Zgierz

Łódzki

0

0

1 ME

1

7

Żurańska Adriana

Unia Pielgrzymka

Dolnośląski

0

0

1 MŚw.

1

8

Rząsa Joanna

Łucznik Żywiec

Śląski

0

0

1 MŚw.

1

 

Ranking medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy wg klubów sportowych w latach
2013-2018 w kategorii juniorów

M-ce

Zawodnik 

Nazwa klubu

Okręg

Złoty

Srebrny

Brązowy

Razem

1

Sierakowski Kacper

Marymont Warszawa

Warszawsko- Mazowiecki

0

1
MŚw

0

1

2

Wójcik Rafał

 Włoszczowice

Świętokrzyski

0

1 ME

1 ME

2

3

Szułkowski Kacper

Unia Pielgrzymka

Dolnośląski

0

1 ME

0

1

4

Helbin Kasper

Obuwnik Prudnik

Opolski

0

1 ME

0

1

5

Zyzańska Sylwia

Łucznik Żywiec

Śląski

0

0

1 MŚw.
1 ME

2

 

 [ 25-11-2018, 16:12 ]
   [ Kadra narodowa ]   

Skład Grupy Szkolenia Olimpijskiego Tokio 2020


Zarząd PZŁucz. na swoim posiedzeniu w dniu 17.11.2018r. podjął uchwałę nr 11/11/2018:
Zatwierdza się na wniosek trenera głównego kadry narodowej skład osobowy „Grupy szkolenia olimpijskiego PZŁucz. – Tokio 2020”.

 

Kobiety:
1. Zyzańska Sylwia – 1997 – Łucznik Żywiec
2. Leśniak Natalia – 1991 – Łucznik Żywiec
3. Farasiewicz Karolina – 1996 – Obuwnik Prudnik
4. Śmiałkowska Magdalena – 1997 – Społem Łódź
5. Napłoszek Kamila – 1998 – Marymont Warszawa
6. Góral Małgorzata – 1995 – Stella Kielce
7. Kocaj Marlena – 1999 – Resovia Rzeszów

Mężczyźni:
1. Sierakowski Kacper – 1993 – Marymont Warszawa
2. Ogrodowczyk Mateusz – 1998 – Surma Poznań
3. Kasprowski Oskar – 2000 – Łucznik Żywiec
4. Szafran Marek – 1997 – Społem Łódź
5. Basiuras Michał – 1996 – Społem Łódź
6. Banaszak Jakub – 1996 – BKS Bydgoszcz
7. Bucki Mateusz – 1993 – Stella Kielce

 [ 25-11-2018, 15:47 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   

Zawiadomienie


 [ 25-11-2018, 09:46 ]
   [ Wyniki 2018 ]   

Protokół z Ogólnopolskich Halowych Zawodów Kontrolnych KN 17-18.11.2018 r.

 [ 25-11-2018, 09:37 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Zarząd PZŁucz. w dniu 17.11.2018 r. zatwierdził organizatorów zawodów centralnych PZŁucz.

Kalendarz Zawodów Centralnych PZŁucz. na rok2019

                                   Seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy

Lp.

NAZWA ZAWODÓW

MIEJSCE

TERMIN

1

Halowe Zawody Kontrolne  PZŁucz 18+70m

Prudnik

12.01

2

Halowy Puchar Świata

Nimes – Francja

20.01-22.01

3

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Wilkowice

2-3.02

4

Międzynarodowe Zawody Halowe  PZŁucz. w konkurencji IORWA - 70m

Spała

9-10.02

5

Halowe ME

Samsun / Turcja

26.02 – 2.03

6

Halowe Zawody – kontrolne PZŁucz.
70m

Prudnik

9 – 10.03

7

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Prudnik

16 – 17.03

8

Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów

Wilkowice

23-24.03

9

Halowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych

Kielce/Lublin

Marzec

10

Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Zgierz

30 – 31.03

11

Zawody kontrolne kadry narodowej

Prudnik

4-7.04

12

KAHRAMAN BAGATIR SPRING ARROWS ARCHERY TOURNAMENT

Antalya / Turcja

4-7.04

13

Puchar Europy Seniorów

Bukareszt / Rumunia

9 -13.04

14

I Runda Pucharu Polski Seniorów OPEN + Ekstraklasa

Prudnik

27-28.04

15

I Runda Pucharu Europy ON

Olbia / Włochy

28.04 – 5.05

16

Zawody Międzynarodowe

Kamnik/Słowenia

26-28.04

17

Zawody Międzynarodowe

Lwów/Ukraina

30.04-4.05

18

I Runda Pucharu Świata

Szanghaj / Chiny

6-12.05

19

I Runda Pucharu Polski Juniorów mł.

Zgierz

11-12.05

20

II Runda Pucharu Polski Seniorów OPEN + Ekstraklasa

Kraków

18-19.05

21

Puchar Europy Juniorów

Catez / Słowenia

13-18.05

22

II Runda Pucharu Świata

Antalya – Turcja

21-26.05

23

III Runda Pucharu Polski Seniorów OPEN + Ekstraklasa

Żywiec

1-2.06

24

Mistrzostwa Świata ON

Hertogenbosch / Holandia

3-9.06

25

II Runda Pucharu Polski Juniorów młodszych

Kielce

8.06

26

Mistrzostwa Świata Seniorów

Hertogenbosch / Holandia

10 – 16.06

27

III Pucharu  Polski Juniorów młodszych

Zamość

22.06

28

II Igrzyska Europejskie

Mińsk / Białoruś

23 – 29.06

29

III Runda Pucharu Świata

Berlin – Niemcy

1-7.07

30

Uniwersjada

Neapol / Włochy

9-13.07

31

Tokyo 2020 – test przedolimpijski
w łukach klasycznych, ON

Tokyo / Japonia

11.07 – 18.07

32

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/ Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Woj. Lubuskie Drzonków

19-21.07

33

LXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów

Kraków

26-28.07

34

II Runda Pucharu Europy Osób Niepełn.

Nove Mesto/Czechy

1.07-8.07

35

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Dobrcz

3-4.08

36

IV Runda Pucharu Polski Seniorów OPEN+ Ekstraklasa

Kielce

10.08-11.08

37

Mistrzostwa Świata Juniorów

Madryt

19-25.08

38

IV Runda Pucharu Świata

Salt Lake City/USA

19 – 25.08

39

Mistrzostwa Polski Młodzików

Zgierz

24-25.08

40

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnospraw.

Lublin - Kielce

Sierpień

41

Mistrzostwa Zrzeszenia LZS

Bytom

31.08-1.09

42

LXXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów

Bytom

5-8.09

43

IV Runda Pucharu Polski Juniorów młodszych

Żołędowo

21.09

44

Klubowy Puchar Europy

?

?

45

Mistrzostwa Polski w łucznictwie bloczkowym

Więcławice

14-15.09

46

Mistrzostwa Polski Studentów

Rzeszów

27.09

47

V Runda Pucharu Polski Seniorów OPEN + Ekstraklasa

Rzeszów

28-29.09

48

Halowe Zawody Kontrolne PZŁucz

Prudnik

Listopad

49

Międzynarodowe Zawody 24 godzinne

Radzymin

Grudzień

50

Halowe Zawody Kontrolne PZŁucz

Prudnik

Grudzień

 [ 25-11-2018, 09:32 ]
   [ Organizacja szkolenia FRKF w 2018 ]   

Zgrupowanie szkoleniowe kadry młodzieżowej i juniorów Kielce 5-9.12.2018r. Lista powołanych zawodników

Zgrupowanie szkoleniowe kadry młodzieżowej i juniorów Kielce  5-9.12.2018r. Powołani zawodnicy: 1. Łazowski Filip – Łucznik Żywiec 2. Wojtala Adam – Łucznik Żywiec 3. Filipowicz Jakub – Unia Pielgrzymka 4. Chojecki Miłosz – Unie Pielgrzymka 5. Kozłowski Antoni – Talent Wrocław 6. Neścior Andrzej – Agros Zamość 7. Kępa Karol – MGOKiS Dobczyce 8. Kulik Dawid – Stella Kielce 9. Starzycki Piotr – Marymont Warszawa 10. Napłoszek Kamila – Marymont Wars...   [ więcej ]
 [ 25-11-2018, 09:32 ]
   [ Wyniki 2018 ]   


Ranking 10 najleszych wyników w konkurencji 2x70m w 2018 roku
         
kobiety        
         
miejsce wynik Nazwisko i imię miejsce czas strzelania
1 663 Leśniak Natalia Ciupaga skrócony
2 659 Leśniak Natalia Puchar Beskidów skrócony
2 659 Zyzańska Sylwia Ciupaga skrócony
3 658 Zyzańska Sylwia IV RPP skrócony
4 653 Zyzańska Sylwia Puchar Beskidów skrócony
5 650 Napłoszek Kamila Memoriał Nowakowskiego normalny
6 647 Leśniak Natalia V R PP skrócony
7 646 Rząsa Joanna Puchar Beskidów skrócony
8 643 Zyzańska Sylwia V R PP skrócony
9 642 Farasiewicz Karolina IV RPP skrócony
9 642 Śmiałkowska Magdalena Memoriał Nowakowskiego normalny
         
         
mężczyźni      
         
miejsce wynik Nazwisko i imię miejsce czas strzelania
1 668 Szafran Marek Ciupaga skrócony
1 668 Sierakowski Kacper ME Legnica normalny
2 660 Napłoszek Sławomir I R PP skrócony
3 658 Basiuras Michał IV R PP skrócony
4 657 Napłoszek Sławomir Memoriał Nowakowskiego normalny
5 656 Kasprowski Oskar IV R PP skrócony
5 656 Napłoszek Sławomir Memoriał Nowakowskiego normalny
6 655 Kasprowski Oskar MP LZS skrócony
7 654 Szafran Marek V R PP skrócony
8 653 Szafran Marek V R PP skrócony
8 653 Banaszak Jakub PE Sofia normalny
8 653 Ogrodowczyk Mateusz PŚ Antalya normalny
 [ 19-11-2018, 17:38 ]
   [ Wyniki 2018 ]   

341 pkt na 70m podczas Halowych Zawodów Kontrolnych w Prudniku 17-18.11.2018 r

Podczas Halowych Zawodów Kontrolnych w Prudniku Marek Szafran KS Społem Łódź ustanowił nieofocjalny rekord polski na 70 m w hali 341 pkt....   [ więcej ]
341 pkt na 70m podczas Halowych Zawodów Kontrolnych w Prudniku 17-18.11.2018 r

 1 2 3 > »