Lista uczestników zgrupowania KNJiJM Szczyrk 17-25.06.2018 r.

[ 15-06-2018, 17:26 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]

KOMUNIKAT

17-ta zawodniczka Pucharu Świata w Antalyi – Natalia Leśniak potwierdziła wysoką formę sportową na Pucharze Beskidów w Żywcu.
W 2 dniowych zmaganiach w dniach 8-9.06.2018r. uzyskała bardzo wysoki wynik w konkurencji olimpijskiej 2x70m 659pkt. oraz światowy rezultat na odl. 70m – 337pkt. Międzynarodowe zawody, które odbywały się z udziałem zawodników Czech, Słowacji i Ukrainy stały na bardzo wysokim poziomie i odbywały się w regulaminowym czasie strzelania
150 sekund i 90 sekund. Zawodniczki Łucznika Żywiec w składzie:
Natalia Leśniak – 659pkt., Sylwia Zyzańska – 653pkt., Joanna Rząsa – 646pkt. ustanowiły w drużynowej konkurencji olimpijskiej 2x70m rekord Polski rezultatem 1958pkt.

Do tej pory w kraju najwyższy wynik w konkurencji olimpijskiej 2x70m uzyskała zawodniczka Marymontu Warszawa Kamila Napłoszek, która podczas majowego Memoriału M. Nowakowskiego uzyskała wynik 650pkt. oraz w konkurencji 70m – 332pkt. W konkurencji 70m najwyższe wyniki w kraju w tym roku uzyskały:
1. Natalia Leśniak – Łucznik Żywiec - 337pkt.
2. Kamila Napłoszek – Marymont Warszawa – 332pkt.
3. Magdalena Śmiałkowska – Społem Łódź – 329pkt.
4. Wioleta Myszor – Łucznik Żywiec – 329pkt.
5. Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec – 328pkt.
6. Joanna Rząsa – Łucznik Żywiec – 328pkt.

W konkurencji olimpijskiej IORWA wygrała także Natalia Leśniak, która w finale pokonała Joannę Rząsę wynikiem 6 do 2pkt. W pojedynku o 3 miejsce Sylwia Zyzańska wygrała
z Wioletą Myszor także wynikiem 6 do 2 pkt.
W konkurencji mężczyzn strzelania kwalifikacyjne wygrał Oskar Kasprowski wynikiem 645pkt. przed Filipem Łazowskim również 645pkt. W finale O. Kasprowski pokonał Jakuba Biele z UKS Tramp Jarosław wynikiem 6 do 0pkt. Trzecie miejsce zajął krakowianin Mirosław Przygoda, który pokonał w pojedynku Filipa Łazowskiego wynikiem 6 do 2 pkt. W konkurencji łuków bloczkowych wygrał zdecydowany faworyt Łukasz Przybylski –
KS 3D Toszek, który wygrał kwalifikacje wysokim rezultatem 693pkt. Łukasz Przybylski pokonał w finale zawodnika Gabriela Kozłowskiego Ameoli Świebodzice wynikiem 145 do 142pkt.
W pojedynku o 3 miejsce najmłodszy zawodnik Przemysław Konecki z Orlika Goleszów pokonał utytułowanego zawodnika Jana Wojtasa – Strzelec Legnica.
Wśród kobiet wygrała Anna Stanieczek – Orlik Goleszów pokonując Małgorzatę Kapustę wynikiem 135 do 127pkt.

[ Komunikaty org. zawodów ]

Komunikat Organizacyjny IV Międzynarodowych Zawodów Łuczniczych o Puchar LATA- Wolbrom 2018

[ 14-06-2018, 09:14 ]

Komunikat organizacyjny zawodów łuczniczych o Puchar Wsi Krakowskiej 16.06.2018 r.

[ 12-06-2018, 17:54 ]
   [ Kadra narodowa ]

Reprezentacja Polski na zawody Pucharu Świata Salt Lake City USA

[ 12-06-2018, 17:44 ]

Zawodnicy powołani na zawody - XXXV Memoriał Ireny Szydłowskiej 22-24.06.2018 r.

[ 12-06-2018, 17:16 ]
   [ Organizacja szkolenia BP w 2018 ]

Lista uczestników zawodów Pucharu Świata Salt Lake City USA BP

[ 12-06-2018, 16:37 ]

Lista uczestników zawodów Pucharu Świata Salt Lake City USA

Lista uczestników obowiązkowego zgrupowania KNJiJM w Szczyrku w dniach 17-24.06.2018 r

[ 12-06-2018, 12:55 ]

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY XXXIII MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W ŁUCZNICTWIE 30.06.-01.07.2018

[ 11-06-2018, 16:34 ]

Podsumowanie I Rundy Pucharu Europy - Olbia

We włoskiej  Olbi zakończyły się zmagania w ramach I Rundy Pucharu Europy osób z niepełnosprawnościami. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi łucznicy, którzy w składzie Milena Olszewska Ireneusz Kapusta, Adam Dudka, Paweł Daleszyński  wrócili z kompletem medali zajmując wysokie 4 miejsce w punktacji medalowej. Złoty dla mikstu Milena Olszewska Ireneusz Kapusta, srebro indywidualnie dla Ireneusza Kapusty i Brąz dla Mileny Olszewskiej. Dziewiąte miejsce ...   [ więcej ]
 [ 8-06-2018, 18:02 ]

Złoty medal polskiego mikstu w Olbi

Złoty medal wywalczył Polski mikst Milena Olszewska i Ireneusz Kapusta. Nasi zawodnicy w finale pokonali 5:3 reprezentację Rosji w składzie: BARANTSEVA Svetlana, ZIAPAEV Anton ...   [ więcej ]
 [ 8-06-2018, 08:36 ]

Dwa mecze o złoto i jeden o brąz - znakomity start naszej reprezentacji w Olbi

Znakomicie podczas zawodów I rundy Pucharu Europy we włoskiej miejscowości Olbia spisują się Polacy. Milena Olszewska powalczy o brąz a Ireneusz Kapusta o złoto indywidualnie. Również bardzo emocjonująco zapowiada się ich pojedynek o złoty medal w konkurencji mikst, w którym zmierzą się z reprezentacją Rosji.   Wyniki Transmisja na żywo...   [ więcej ]
 [ 6-06-2018, 20:40 ]

I Runda Pucharu Europy ON Olbia

Z udziałem 23 reprezentacji ( nie tylko z Europy ) starują również zawodnicy z Korei, Japonii, Australii, Mongolii, Brazylii  rozpoczęła się I Runda Pucharu Europy w miejscowości Olbia na włoskiej wyspie Sardynia. Nasz Kraj reprezentują: Milena Olszewska, Paweł Daleszyński, Ireneusz Kapusta łuki klasyczne, Adam Dudka łuki bloczkowe.Trener Ryszard Pacurawyniki z zawodów...   [ więcej ]
 [ 5-06-2018, 09:59 ]

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY „XXXV Memoriał Ireny Szydłowskiej” 23–24 czerwca 2018 Warszawa