[ 3-05-2018, 17:31 ]

KOMUNIKAT
POLSCY JUNIORZY
DALEJ ATAKUJĄ ..!!!

W POLSKIEJ JUNIORSKIEJ DRUŻYNIE DOMINOWALI JUNIORZY MŁODSI W ZAWODACH pn „NADZIEJE OLIMPIJSKIE” WE LWOWIE, ROZEGRANYCH W DNIACH 27-30.04.2018r. Bezkonkurencyjny okazał się polski mikst w składzie: Karolina Jurasz – Łucznik Żywiec i Karol Kępa – MGOKiS Dobczyce, którzy w finale pokonali mikst z Ukrainy wynikiem 5 do 1pkt. Miejsce 9-te zajął 2-gi mikst: Julia Polak i Mateusz Mędrzak oraz mikst Weronika Święcka
i Antoni Kozłowski.
Również najlepszą okazała się drużyna juniorów młodszych w której oprócz Karola wystąpili: Filip Łazowski – Łucznik Żywiec i Andrzej Neścior – Agros Zamość. W finale Polacy pokonali drużynę Ukrainy 6 do 0pkt.
W kwalifikacjach nasza drużyna uzyskała wynik 1937pkt. i zajmowała 1 miejsce a drużyna ukraińska miejsce 3 wynikiem 1902pkt. Brązowy medal zdobyła Polska III w składzie: Mateusz Mędrzak, Miłosz Chojecki –
Unia Pielgrzymka, Dawid Kulik – Stella Kielce.
Miejsce 9-te zajęła Polska I - Antoni Kozłowski, Wiktor Windak
i Dawid Nowak.
Indywidualnie największą niespodziankę sprawił łucznik z Żywca Mateusz Mędrzak, który zajął 2-gie miejsce przegrywając w finale z zawodnikiem ukraińskim Alexandrem Pancziru 2 do 6pkt. Trzeci był Karol Kępa, 4-ty
Filip Łazowski, 5-ty Antoni Kozłowski
– Talent Wrocław. Wśród juniorek młodszych 3-cie miejsce zajęła
Karolina Jurasz
, 7-m-ce Łucja Waligóra – Łucznik Żywiec, 9-te Melania Wyka i Weronika Święcka.
Drużynowo dziewczęta w składzie: K. Jurasz, Julia Oberda – Agros Zamość i Sylwia Zając – Tramp Jarosław zdobyły brązowy medal po wygranym pojedynku z Ukrainą 6 do 2pkt. Polska I – Weronika Święcka, Melania Wyka,
Paulina Pintak zajęły miejsce 5-te a Polska III – Julia Polak, Natalia Kaczmarek, Łucja Waligóra miejsce 9.
Wśród juniorów Oskar Kasprowski – Łucznik Żywiec zajął 2 miejsce przegrywając w finale z zawodnikiem ukraińskim Ivanem Kożokar w barażu 5 do 6pkt. Oskar strzelił „9” a złoty medalista trafił w „10”. Piotr Starzycki – Marymont Warszawa zajął miejsce 5-te a Paweł Czyż – Resovia Rzeszów miejsce 9-te. Drużynowo juniorzy zajmujący miejsce 3-cie po kwalifikacjach: przegrali z drużyną Białorusi, która zajmowała miejsce 6, wynikiem 2 do 6pkt. i zajęli w końcowej klasyfikacji dopiero miejsce 6-te.
Natomiast mikst juniorów w składzie Piotr Starzycki i Anna Tobolewska – Zryw Dobrcz - zdobył srebrny medal przegrywając w finale z Ukrainą w barażu wynikiem 4 do 5pkt. Wśród juniorek najwyższą lokatę zdobyła Julia Czyż – OŚ AZS Surma Poznań zdobywając miejsce 5. Anna Tobolewska i Klaudia Szmit – Czarna Strzała Bytom zajęły miejsce 9-te.
Drużyna juniorek zajęła 3 miejsce występując w składzie: J. Czyż, A. Tobolewska, K. Szmit po wygranym pojedynku z Ukrainą 6 do 2pkt. Wygrały Białorusinki, które wyprzedzaliśmy po kwalifikacjach o 5 punktów uzyskując wynik 1838pkt. Po kwalifikacjach polki zajmowały 1 miejsce. Gratulacje dla trenerów ekipy: Wiktor Pyk, Leszek Stempel, Krzysztof Włosik, Jarosław Kutyła.
NAJLEPSI W KOŃCOWEJ KLASYFIKACJI W ZAWODACH WE LWOWIE JUNIORZY MŁODSI I JUNIORKI MŁODSZE/zgodnie z zatwierdzonymi kryteriami kwalifikacji przez Zarząd PZŁucz./ UZYSKALI KWALIFIKACJE DO REPREZENTACJI POLSKI NA PUCHAR EUROPY JUNIORÓW MŁODSZYCH W ROVERETO WE WŁOSZECH W DNIACH 14-19.05.2018r: