PL
EN

Strona główna

 « < 3 4 5 6 > »

 [ 10-08-2019, 09:40 ]
   [ Komunikaty org. zawodów ]   

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW W ŁUCZNICTWIE GŁUCHOŁAZY 2019 24-25.08.2019

 [ 9-08-2019, 19:52 ]
   [ Wyniki 2019 ]   


Punktacja Województw w roku 2019

/Aktualny stan na dzień 9.08.2019r./

Miejsce

Województwo

MŁMP

MPJ

OOM

MMM
stan na 30.09

Suma

1

ŚLĄSKIE

220,00

75,00

24,25

-

319,25

2

MAZOWIECKIE

109,00

72,00

58,25

-

239,25

3

ŁÓDZKIE

153,00

29,00

24,00

-

206,00

4

KUJAWSKO-POMORSKIE

118,00

7,00

9,41

-

134,41

5

MAŁOPOLSKIE

28,00

35,00

57,50

-

120,50

6

DOLNOŚLĄSKIE

44,00

42,00

25,50

-

111,50

7

PODKARPACKIE

17,00

44,00

43,00

-

104,00

8

WIELKOPOLSKIE

59,00

33,00

1,00

-

93,00

9

OPOLSKIE

62,00

5,00

23,33

-

90,33

10

POMORSKIE

26,00

0

29,50

-

55,50

11

LUBELSKIE

10,00

28,00

10,00

-

48,00

12

ŚWIĘTOKRZYSKIE

10,00

18,00

5,00

-

33,00

13

ZACHODNIO-POMORSKIE

0

11,00

0

-

11,00

14

PODLASKIE

0

0

1,00

-

1,00

Współzawodnictwo w sporcie dzieci i młodzieży
w łucznictwie wg punktacji
Ministerstwa Sportu i Turystyki za rok 2019

/Aktualny stan na dzień 9.08.2019r./

Miejsce

Nazwa Klubu Sportowego

Mł. MP

MPJ

OOM

MMM

stan na 30.09

Razem

1

LKS Łucznik Żywiec

155,00

66,00

16,25

-

237,25

2

SŁ Marymont Warszawa

69,00

62,00

39,75

-

170,75

3

KS Społem Łódź

123,00

29,00

9,00

-

161,00

4

OŚ AZS Surma Poznań

59,00

33,00

1,00

-

93,00

5

ULKS Zryw Dobrcz

85,00

1,00

3,83

-

89,83

6

KS Obuwnik Prudnik

62,00

4,00

16,50

-

82,50

7

MLKS Czarna Strzała Bytom

65,00

9,00

7,75

-

81,75

8

UKS Talent Wrocław

28,00

24,00

14,50

-

66,50

9

KS Płaszowianka Kraków

28,00

25,00

10,50

-

63,50

10

LKS Mazowsze Teresin

30,00

10,00

12,50

-

52,50

11

KS Agros Zamość

10,00

28,00

10,00

-

48,00

12

UKS Tramp Jarosław

0

28,00

19,08

47,08

13

MRKS Gdańsk

26

0

19,25

-

45,25

14

GLKS Unia Pielgrzymka

16,00

18,00

4,75

-

38,75

15

BKS Bydgoszcz

25,00

6,00

5,00

-

36,00

16

KS Stella Kielce

10,00

18,00

5,00

-

33,00

17

Błękit Gruszowiec

0

0

31,92

-

31,92

18

CWKS Resovia Rzeszów

17,00

10,00

1,34

-

28,34

19

UKS Piątka Zgierz

18,00

0

9,50

-

27,50

20

KS Boruta Zgierz

12,00

0

5,50

-

17,50

21

ŁUKS Jedlicze

0

0

16,25

-

16,25

22

KS Drukarz Warszawa

10,00

0

5,00

-

15,00

23

KSŁ Mewa Kołobrzeg

0

11,00

0

-

11,00

24

ULKS Tarcza Kolbudy

0

0

10,25

-

10,25

25

MGOKiS Dobczyce

0

10,00

0

-

10,00

26

LKS Łucznik Żołędowo

8,00

0

0,58

-

8,58

27

KŁ Chrobry Głuchołazy

0

1,00

6,83

-

7,83

28

UKS Sagit Humniska

0

6,00

0,33

-

6,33

29

MRKS Dąbrovia Dąbrowa T.

0

0

5,75

-

5,75

30

KŁ Chrobry Głuchołazy

0

1,00

6,83

-

7,83

31

ULKS Tarcza Kolbudy

0

0

10,25

-

10,25

32

SKS Piast 25 Rzeszów

0

0

6

-

6,00

33

SKS LZS Raszówka

0

0

4,75

-

4,75

34

ŁTS Zamek Suski

0

0

3,75

-

3,75

35

UKS Grot Zabierzów

0

0

2,75

-

2,75

36

ULKS Sokole Oko Zawadka

0

0

1,58

-

1,58

37

OSŁ Strzelec Legnica

0

0

1,25

-

1,25

38

UKS Diana Wolbrom

0

0

1,25

-

1,25

39

KS Hubertus

0

0

1,00

-

1,00

40

UKS Świststrzały Białystok

0

0

1,00

-

1,00

41

KS Piast Nowa Ruda

0

0

0,25

-

0,25

42

UKS 10 Jaworze

0

0

0,25

-

0,25

 [ 7-08-2019, 21:02 ]
   [ Komunikaty org. zawodów ]   


Uwaga ważna informacja

Polski Związek Łuczniczy informuje, że wyniki zawodów XXVIII Memoriał Michała Sawickiego w Łucznictwie – Radom 17.08.2018 r. będą brane pod uwagę do ustalania składu kadry narodowej na I półrocze 2020 w kategorii junior młodszy oraz kategorii łuk bloczkowy. 

 [ 6-08-2019, 14:54 ]
   [ Wyniki 2019 ]   


Kamila Napłoszek i Oskar Kasprowski

Mistrzami Polski Juniorów na 2019 rok.



W dniach 26-28.07.2019 r. w Krakowie odbyły się LXVIII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
W ŁUCZNICTWIE.
W kategorii łuków klasycznych swoją dominację na arenie krajowej potwierdzili
Kamila Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa) i Oskar Kasprowski (LKS Łucznik Żywiec).
Zarówno Kamila jak i Oskar zajmowali I miejsca po kwalifikacjach.



Kamila Napłoszek - Mistrzyni Polski Juniorek 2019



Oskar Kasprowski - Mistrz Polski Juniorów 2019



Srebrne medale indywidualnie zdobyli Czyż Julia (AZS OŚ Surma Poznań) i Filip Łazowski (LKS Łucznik Żywiec).



Brązowe medale indywidualnie przypadły w udziale Marii Górce (KS Płaszowianka) i Marlenie Kocaj (CWKS Resovia Rzeszów) – wśród juniorek oraz Konradowi Kasprzakowi (AZS OŚ Surma Poznań)
i Karolowi Kępie (MGOKIS Dobczyce)



Klasyfikacja zespołowa juniorek


  1. GLKS Unia Pielgrzymka (Wierzchowska Maja, Kędzierska Małgorzata, Dudek Patrycja, Ozga Sylwia)
  2. UKS Tramp Jarosław (Marcinkiewicz Natalia, Osuch Agata, Gilowska Joanna, Cackowska Julia)
  3. SŁ Marymont Warszawa (Napłoszek Kamila, Dullas Laura, Paczuska Aleksandra, Borowska Oliwia)
  4. KSŁ Mewa Kołobrzeg (Wacławek Sandra, Sydlak Ewelina, Milczarek Julia)


Klasyfikacja zespołowa juniorów


  1. LKS Łucznik Żywiec (Kasprowski Oskar, Łazowski Filip, Wojtala Adam)
  2. SŁ Marymont Warszawa (Powała Antoni, Korczewski Emilian, Szyszko Michał, Bzdyra Karol)
  3. KS Stella Kielce (Borusiński Wiktor, Kulig Dawid, Wojtyś Maciej)
  4. KS Agros Zamość (Neścior Andrzej, Ostasz Bartłomiej, Łysiak Mateusz, Momot Piotr)


Klasyfikacja mikstów


  1. KS Agros Zamość (Oberda Julia, Neścior Andrzej)
  2. SŁ Marymont Warszawa (Napłoszek Kamila, Powała Antoni)
  3. LKS Łucznik Żywiec (Jurasz Karolina, Łazowski Filip)
  4. AZS OŚ Surma Poznań (Czyż Julia, Kasprzak Konrad)


Klasyfikacja medalowa klubów

medale

miejsce

klub

złote

srebrne

brązowe

1

LKS Łucznik Żywiec

2

1

1

2

Marymont Warszawa

1

2

1

3

KS Agros Zamość

1

1

4

GLKS Unia Pielgrzymka

1

5

AZS Oś Surma Poznań

1

2

6

UKS Tramp Jarosław

1

7

MGOKIS Dobczyce

1

7

CWKS Resovia Rzeszów

1

7

KS Płaszowianka Kraków

1

7

KS Stella Kielce

1

7

KSŁ Mewa Kołobrzeg

1



 [ 6-08-2019, 13:48 ]
   [ Organizacja szkolenia FRKF w 2019 ]   

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie kadry narodowej juniorów i juniorów młodszych - Spała 12-18.08.2019

1. Kasprowski Oskar 2. Łazowski Filip 3. Neścior Andrzej 4. Napłoszek Kamila 5. Płaza Klaudia 6. Kozioł Katarzyna 7. Rytlewski Michał 8. Chojecki Miłosz 9. Jurasz Karolina 10. Ferens Anna 11. Sputo Jerzy 12. Kocaj Marlena Trenerzy: Stempel LeszekTrojnar JacekAntonov Serghiy...   [ więcej ]
 [ 6-08-2019, 13:47 ]
   [ Organizacja szkolenia FRKF w 2019 ]   

Reprezentacja Polski na MŚ Juniorów i Juniorów Młodszych - Madryt 18-23.08.2019

1. Kasprowski Oskar 2. Łazowski Filip 3. Neścior Andrzej 4. Napłoszek Kamila 5. Płaza Klaudia 6. Kozioł Katarzyna 7. Rytlewski Michał 8. Chojecki Miłosz 9. Jurasz Karolina 10. Ferens Anna 11. Sputo Jerzy 12. Kocaj Marlena Trenerzy: Stempel LeszekTrojnar JacekAntonov SerghiyPacura Ry...   [ więcej ]
 [ 4-08-2019, 15:48 ]
   [ Wyniki 2019 ]   

Protokół z XXXIV Młodzieżowych Mistrzostw Polski - Dobrcz 3-4.08.2019

 [ 3-08-2019, 06:17 ]
   [ Komunikaty org. zawodów ]   

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY XXVIII Memoriału Michała Sawickiego w Łucznictwie

 [ 28-07-2019, 23:52 ]
   [ Wyniki 2019 ]   

Protokół - Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie - Kraków 2019

 [ 23-07-2019, 21:05 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   

Uwaga ważna informacja - zmiany w kalendarzu imprez

UCHWAŁA NR 6/7/2019 §1 Zarząd Polskiego Związku Łuczniczego zatwierdził organizację dodatkowej Rundy Pucharu Polski Seniorów i Juniorów oraz Rundy Ekstraklasy Łuczniczej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019. Aktualnie obowiązująca kolejność rund: 1. IV Runda PP – 10-11.08.2019 – Żywiec 2. V Runda PP – 31.08-1.09.2019 – Kielce 3. VI Runda PP – 28-29.09.2019 – Rzeszów  §2 Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia tj. – 19.07.2019r.  UCHWAŁA NR 8/7/2019 §1...   [ więcej ]
 [ 23-07-2019, 18:38 ]
   [ Wyniki 2019 ]   


Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Gorzów Wielkopolski 2019



Złotymi medalistami indywidualnie zostali:

  • Katarzyna Kozioł – LUKS Jedlicze
  • Jerzy Sputo – SŁ Marymont Warszawa


Srebrne medale zdobyli:

  • Zuzanna Bączyk - SŁ Marymont Warszawa
  • Paweł Ceklarz - SNIS Błękit Gruszowiec


Brązowe:

  • Sylwia Zając - UKS Tramp Jarosław
    Kinga Tomaszkiewicz - MRKS Gdańsk
    Konrad Kupczak - LKS Łucznik Żywiec
    Marek Trzópek - SNIS Błękit Gruszowiec

 

Katarzyna Kozioł – LUKS Jedlicze - złoty medal

 

Jerzy Sputo – SŁ Marymont Warszawa - złoty medal

 

 

Zuzanna Bączyk - SŁ Marymont Warszawa - srebrny medal

 

 

Paweł Ceklarz - SNIS Błękit Gruszowiec - srebrny medal

 

Sylwia Zając - UKS Tramp Jarosław - brązowy medal

 

Kinga Tomaszkiewicz - MRKS Gdańsk - brązowy medal

 

Konrad Kupczak - LKS Łucznik Żywiec - brązowy medal

 

Marek Trzópek - SNIS Błękit Gruszowiec - brązowy medal

 

W konkurencji mikstów medale zdobyli:


  • Złoty:Zuzanna Bączyk i Jerzy Sputo - SŁ Marymont Warszawa
  • Srebrny:Natalia Kaczmarek i Paweł Ceklarz - Małopolska I
  • Brązowe:Martyna Wieczorek i Łukasz Nowak - Łódzkie  
  • Paulina Pintak i Filip Baurowicz - KS Obuwnik Prudnik
709


Medale w kategorii zespołowej juniorek młodszych:


  • Złoty:Podkarpackie: Zając Sylwia, Kozioł Katarzyna, Babiak Natalia, Macina Weronika
  • Srebrny: Małopolska I: Kaczmarek Natalia, Czyrnek Dominika, Kościelniak Zuzanna, Wiatr Alicja
  • Brązowe: SŁ Marymont Warszawa: Bączyk Zuzanna, Kobiałka Martyna, Litwin Elżbieta, Mazur Natalia 
    Dolnośląskie I:Wesołowska Łucja, Goclon Weronika, Sieradzka Magdalena, Agaciak Dominika

708

Medale w kategorii zespołowej juniorów młodszych:


  • Złoty: Opolskie:  Szumowski Mateusz, Baurowicz Filip, Chruszcz Wit, Borkowski Kacper
  • Srebrny: Pomorskie: Rytlewski Michał, Stawski Szczepan, Murglin Patryk, Murglin Wiktor
  • Brązowe: Łódzkie: Nowak Łukasz, Kowalczyk Maciej, Drogosz Adam, Wolski Krzysztof 
    Małopolskie: Łabuz Konrad, Kotlarski Szymon, Gardocki Piotr, Kura Radosław

 

 

 

 

707
 [ 23-07-2019, 14:28 ]
   [ Kadra narodowa ]   

Skład Kadry Narodowej Polskiego Związku Łuczniczego na II półrocze 2019

 [ 22-07-2019, 21:24 ]
   [ Wyniki 2019 ]   

Protokół OOM Gorzów Wielkopolski 2019

Protokół OOM Gorzów Wielkopolski 2019
 [ 21-07-2019, 07:26 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Filip Łazowski czwarty w Bukareszcie

 

Bardzo dobrze w pojedynkach eliminacyjnych podczas zawodów II rundy Pucharu Europy w Bukareszcie zaprezentował się Filip Łazowski (LKS Łucznik Żywiec)

Polak wywalczył wysokie IV-te miejsce pokonując kolejno:

 

1/24

ZACHARIASA Konstantinosa (Grecja) 6:0

1/16

KAMENSKYIEGO Volodymyra (Ukraina) 6:4

1/8

DESMEDTA Jarno  (Belgia) 7:3

1/4

WILTHAGENA Jonaha (Holandia) 7:3

 

W półfinale Filip przegrał z REIDEM Jacobem (Wielka Brytania) 3:7 a w walce o brązowy medal z SEREBRIAKOVEM Ruslanem (Ukraina) 2:6

 [ 21-07-2019, 07:05 ]
   [ Wyniki 2019 ]   

OMM Gorzów Wielkopolski - wyniki po drugim dniu

OMM Gorzów Wielkopolski - wyniki po drugim dniu
 [ 20-07-2019, 10:57 ]
   [ Wyniki 2019 ]   

OMM Gorzów Wielkopolski - wyniki indywidualne I dzień

OMM Gorzów Wielkopolski - wyniki indywidualne I dzień
 [ 20-07-2019, 10:43 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   

Trwa XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie

W Gorzowie Wielkopolskim trwa XXV Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. Zmagania potrwają do niedzieli. Na starcie OOM pojawiło się 128 zawodników wyłonionych na podstawie rankingu. Miłym akcentem ceremonii otwarcia zawodów było wręczenie kwiatów od Zarządu Polskiego Związku Łuczniczego srebrnej medalistce mistrzostw świata Milenie Olszewskiej oraz trenerom: Ryszardowi Pacurze (trenerowi kadry) i Ryszardowi Bukańskiemu ...   [ więcej ]
Trwa XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie
 [ 19-07-2019, 23:11 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Srebro i brąz w Bukareszcie

 

Znakomicie podczas zawodów Pucharu Europy Juniorów w Bukareszcie spisały się zespoły juniorek i juniorów.

 

Juniorki w składzie: Kamila Napłoszek - Marymont Warszawa, Marlena Kocaj - CWKS Resovia Rzeszów, Klaudia Płaza -LKS Łucznik Żywiec wywalczyły srebrny medal zespołowo w zawodach Pucharu Europy w Bukareszcie. Polki pokonały reprezentację Rumunii 6:0, w półfinale zespół z Wielkiej Brytanii 6:2 a w finale uległy zawodniczkom z Ukrainy 2:6.

 

 

 

Brązowy krążek wywalczyli juniorzy w składzie: Andrzej Neścior - KS Agros Zamość, Oskar Kasprowski – Łucznik Żywiec, Filip Łazowski Łucznik Żywiec. Polacy w 1/8 pokonali Rumunów 6:0, w 1/4 Wielką Brytanię 6:0, w 1/2 przegrali z Holendrami a w walce o brąz pokonali zespół Ukraiński. Nasi Zawodnicy dobrze spisywali się również w dniu wczorajszym w pojedynkach indywidualnych. Juniorki: 8 m-ce Marlena Kocaj, 9-ta Kamila Napłoszek. O brązowy medal będzie walczył Filip Łazowski a Oskar Kasprowski ukończył rywalizację na 9 miejscu.

 


 « < 3 4 5 6 > »