PL
EN

Strona główna

 « < 4 5 6 7 > »

 [ 14-04-2018, 23:44 ]
   [ Organizacja szkolenia FRKF w 2018 ]   

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie KNJiJM 20-25.04.2018 Szczyrk

 [ 14-04-2018, 12:27 ]
   [ Kadra narodowa ]   


SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH NA MIĘDZYNARODOWE ZAWODY NADZIEJE OLIMPIJSKIE WE LWOWIE
W DNIACH 26-30.04.2018r.



Dział Szkolenia PZŁucz. wytypował reprezentację narodową na podstawie kwalifikacji przeprowadzonych podczas zawodów „Międzynarodowy Puchar Gór Opawskich” w Prudniku:


Juniorzy młodsi:
1. Kępa Karol – MGOKiS Dobczyce
2. Windak Wiktor – Strzelec Legnica
3. Nowak Dawid – Tramp Jarosław
4. Kozłowski Antoni – Talent Wrocław
5. Łazowski Filip – Łucznik Żywiec
6. Mędrzak Mateusz – Łucznik Żywiec
7. Neścior Andrzej – Agros Zamość
8. Kulik Dawid – Stella Kielce 


Juniorki młodsze:
1. Święcka Weronika – Obuwnik Prudnik
2. Pintak Paulina – Obuwnik Prudnik
3. Jurasz Karolina – Łucznik Żywiec
4. Oberda Julia – Agros Zamość
5. Wyka Melania – Społem Łódź
6. Zając Sylwia – Tramp Jarosław
7. Waligóra Łucja - LKS Łucznik Żywiec
8. Kaczmarek Natalia – Płaszowianka Kraków

Skład reprezentacji kraju juniorów zostanie wytypowany na podstawie wyników uzyskanych
w I Rundzie Pucharu Polski OPEN w dniach 14-15.04.2018r.


Trenerzy reprezentacji:
1. Jurzak Henryk
2. Patlewicz Henryk
3. Kowalczyk Zbigniew
4. Stempel Leszek
5. Pyk Wiktor
6. Włosik Krzysztof
Kierownik ekipy: Sekretarz Generalny PZŁucz. – Rafał Wosik
Wyjazd reprezentacji kraju nastąpi w dniu 25.04.2018r. autokarem w godzinach popołudniowych.

 


V-ce Prezes PZŁucz. ds. szkoleniowo-sportowych
Leszek Stempel


Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.
Jacek Maciaszek

 [ 14-04-2018, 11:02 ]
   [ Sukcesy ]   


WIELKA SENSACJA W PRUDNIKU


474

W Międzynarodowym Pucharze Gór Opawskich w Prudniku w dniach 7-8.04.2018r. największą sensację sprawiła zawodniczka MLKS Czarna Strzała Bytom – Klaudia Szmid.
Ubiegłoroczna absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu
a obecnie studentka I roku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pokonała w drodze do zwycięstwa rutynowane i utytułowane zawodniczki . W 1/8 finału pokonała  zawodniczkę
Annę Tobolewską – Zryw Dobrcz 6 do 4pkt. w 1/4 wygrała z zawodniczką Magdaleną Śmiałkowską – Społem Łódź 6 do 4pkt. W półfinale zwyciężyła z Dominiką Byra – Obuwnik Prudnik w barażu 6 do 5pkt.
W finale natomiast wygrała z Adrianną Trzebińską – Talent Wrocław 6 do 4pkt.
Jak widać z przebiegu pojedynków były one bardzo zacięte i rywalizacja trwała do każdej strzały.
Sukces Klaudii to największe jej życiowe osiągnięcie, gdyż dotychczas największym osiągnięciem
wtedy juniorki była 5-lokata w końcowej klasyfikacji OOM w Głuchołazach w 2015 roku.
Wśród mężczyzn wygrał jeden z faworytów zawodów – Marek Szafran – Społem Łódź.
W 1/8 finału pokonał  zawodnika Bartłomieja Bątkiewicza – Talent Wrocław 6 do 2pkt.
W 1/4 wygrał z zawodnikiem Kamil Siczek – Społem Łódź 6 do 0pkt. W półfinale zwyciężył
z Konradem Kasprzakiem – AZS Oś Surma Poznań 6 do 0pkt. W finale pokonał swojego kolegę klubowego Michała Basiurasa wynikiem 6 do 0pkt.


XI Międzynarodowy Puchar Gór Opawskich w łucznictwie w roku 20-lecia powstania Starostwa Powiatowego był dofinansowany przez Powiat Prudnicki473

Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.
Jacek Maciaszek

 [ 13-04-2018, 11:09 ]
   [ Organizacja szkolenia ON w 2018 ]   

Konsultacja szkoleniowa KN ON - Prudnik 11-15.04.2018

 [ 12-04-2018, 14:59 ]
   [ Statut PZŁucz ]   

Projekt zmian, poprawek do Statutu PZŁucz

 [ 10-04-2018, 11:45 ]
   [ Statut PZŁucz ]   

Propozycja poprawek w Statucie PZŁucz

 [ 9-04-2018, 07:27 ]
   [ Wyniki 2018 ]   

Protokół Halowych Mistrzostw Polski Osób z Niepełnosprawnością 24-25.03.2018 r. Kielce

Organizator Halowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych  Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce, przeprasza wszystkich, za nieterminową publikację  „Protokołu Halowych Mistrzostw Polski Osób z Niepełnosprawnością z dnia 24-25 marca 2018 r.”. Przyczyną przedmiotowych opóźnień było nieporozumienie pomiędzy Organizatorem a Sędzią głównym w kwestii „do kogo należy obowiązek przesłania wyżej wspomnianego protokołu do PZŁucz”....   [ więcej ]
 [ 7-04-2018, 09:24 ]
   [ Organizacja szkolenia FRKF w 2018 ]   

Lista uczestników zgrupowania KN w Szczyrku 8 - 13.04.2018 r.

 [ 7-04-2018, 09:21 ]
   [ Organizacja szkolenia BP w 2018 ]   

Lista uczestników zgrupowania KN w Szczyrku 7 - 13.04.2018 r.

 [ 5-04-2018, 21:43 ]
   [ Wyniki 2018 ]   


PODSUMOWANIE SEZONU
HALOWEGO PZŁucz. - 2018


NAJWYŻSZE OSIĄGNIĘCIA


ARENA MIĘDZYNARODOWA
Halowe Mistrzostwa Świata – Yankton/USA – 14-19.02.2018r.
5 m-ce – Oskar Kasprowski – LKS „Łucznik-Żywiec”
9 m-ce – Sylwia Zyzańska – LKS „Łucznik-Żywiec”



ARENA KRAJOWA
Galeria Indywidualnych Halowych Mistrzów Polski – 2018

464
Filip Łazowski – LKS „Łucznik-Żywiec”

465
Małgorzata Sobieraj – PTG Sokół Radom

466
Magdalena Śmiałkowska – KS Społem Łódź

467
Marcin Czapczyk – Oś AZS Surma Poznań

468
Oskar Kasprowski – LKS „Łucznik-Żywiec”

469
Marlena Kocaj – CWKS Resovia Rzeszów

470
Filip Łazowski – LKS „Łucznik-Żywiec”

471
Paulina Pintak – KS Obuwnik Prudnik




KLASYFIKACJA MEDALOWA MISTRZOSTW POLSKI – 2018
RANKING NAJLEPSZYCH KLUBÓW

Supremacja łuczników z Żywca, z Łodzi i z Poznania

Miejsce

HMPS - Wilkowice 24-25.02, HMPMłiJ - Zamość 10-11.03,
HMPJmł. - Zgierz 17-18.03,

Złoty

Srebrny

Brązowy

1

LKS „Łucznik-Żywiec”

7

3

10

2

KS „Społem” Łódź

3

3

3

3

Oś AZS „Surma” Poznań

3

-

1

4

SŁ „Marymont” Warszawa

2

4

3

5

KS „Obuwnik” Prudnik

2

2

1

6

KS „Agros” Zamość

1

1

-

7

CWKS „Resovia” Rzeszów

1

1

-

8

PTG „Sokół” Radom

1

-

-

9

KS „Stella” Kielce

-

1

2

10

MLKS „Mazowsze” Teresin

-

1

2

11

KS „Drukarz” Warszawa

-

1

2

12

UKS „Grot” Zabierzów

-

1

-

13

GLKS „Zryw” Dobrcz

-

1

-

14

LKS „Jar” Kielnarowa

-

1

-

15

UKS „Talent” Wrocław

-

-

6

16

ROKIS Radzymin

-

-

2

17

GLKS „Unia” Pielgrzymka

-

-

1

18

KS „Chrobry” Głuchołazy

-

-

1

19

UKS „Grot” Ruda Śląska

-

-

1

20

KS „Płaszowianka” Kraków

-

-

1

21

UKS „Tramp” Jarosław

-

-

1

22

KS „Leśnik” Poznań

-

-

1

23

ŁKS „Sagit” Humniska

-

-

1

24

KSŁ „Mewa” Kołobrzeg

-

-

1

25

MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarn.

-

-

1




KATEGORIA ŁUKÓW BLOCZKOWYCH - 2018

Miejsce

Wilkowice, Zamość, Zgierz

Złoty

Srebrny

Brązowy

1

LKS „Łucznik-Żywiec”

3

4

5

2

UKS „Ósemka” Kraków

2

3

3

3

KS „Lew” Krynki

2

1

2

4

OSŁ „Strzelec” Legnica

1

2

2

5

ULKS „Zbójnik” Żywiec

1

1

3

6

SŁ „Marymont” Warszawa

1

1

2

7

KŁ „A3D Toszek”

1

1

1

8

LUKS „Orlik” Goleszów

1

-

-

9

UKS „Grot” Ruda Śląska

1

-

-

10

UKS „SMS MTB” Żywiec

-

-

2

11

KS „Płaszowianka” Kraków

-

-

1

12

MLKS „Mazowsze” Teresin

-

-

1

13

LZS „SKS” Raszówka

-

-

1

14

KS „Bobry” Jelenia Góra

-

-

1

Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.

Jacek Maciaszek

 [ 4-04-2018, 19:29 ]
   [ Regulaminy ]   

Regulaminy zawodów centralnych PZŁucz. 2018

 [ 31-03-2018, 19:02 ]
   [ Zgromadzenia Delegatów PZŁucz ]   

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Łuczniczego - 15.04.2018 r.

 [ 31-03-2018, 07:49 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   

Ogólne zasady rozgrywania zawodów 2018

 [ 30-03-2018, 22:39 ]
   [ Komunikaty org. zawodów ]   

Regulamin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Bytom 2018 i MPJM 2018

 [ 27-03-2018, 07:49 ]
   [ Wyniki 2018 ]   

Protokół z VII Halowych Mistrzostw Polski Młodzików - Tyczyn 24-25.03.2018 r.

 [ 26-03-2018, 13:41 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


INFORMACJA

Polski Związek Łuczniczy informuje, że zgodnie z zatwierdzonymi kryteriami kwalifikacji na zawody zagraniczne - zwycięzcy ogólnopolskich zawodów halowych w Prudniku w dniach 24-25.03.2018r. zakwalifikowani zostali do reprezentacji kraju na I rundę Pucharu Świata w Szanghaju w dniach
23-29.04.2018r:

Magdalena Śmiałkowska – Społem Łódź
Paweł Marzec – Talent Wrocław

Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.

Jacek Maciaszek

 [ 26-03-2018, 14:43 ]
   [ Wyniki 2018 ]   


KOMUNIKAT

W hali OSiR w Prudniku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Halowe w konkurencji 4x70m + IORWA w dniach 24-25.03.2018r.
W zawodach wystartowało 41 zawodniczek i zawodników rywalizujących o zwycięstwo w zawodach, które gwarantowało zakwalifikowanie się do reprezentacji kraju na Puchar Świata w Szanghaju w dniach 23-29.04.2018r. Po strzelaniach kwalifikacyjnych w konkurencji 4x70m prowadzili zdecydowanie: Magdalena Śmiałkowska – Społem Łódź wynikiem 1304pkt. przed Kariną Lipiarską-Pałka – Grot Zabierzów 1292pkt. i Natalią Leśniak – Łucznik Żywiec 1278pkt. oraz Paweł Marzec – Talent Wrocław 1329pkt. przed Mateuszem Ogrodowczykiem – Oś AZS Surma Poznań 1306pkt. i Mateuszem Buckim – Stella Kielce 1300pkt.
Strzelanie pojedynków eliminacyjnych w niedzielę rozpoczęło się od sensacji w konkurencji kobiet, gdyż w 1/8 IORWA jedna
z faworytek zawodów – Karina Lipiarska-Pałka przegrała wynikiem 0 do 6pkt. z Adrianną Trzebińską – Talent Wrocław, która zajmowała dopiero 15 miejsce w kwalifikacjach wynikiem 1155pkt. Druga z faworytek Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec zajęła dopiero 9 miejsce w kwalifikacjach wynikiem 1225pkt. i w strzelaniach eliminacyjnych po wygranym pojedynku w 1/8
z Małgorzatą Góral – Stella Kielce wynikiem 7 do 1pkt. w następnych pojedynkach wygrała tylko 3 mecze zajmując w końcowej klasyfikacji dopiero 9 miejsce. Zaciętą rywalizację o zwycięstwo wśród kobiet stoczyły Magdalena Śmiałkowska i Natalia Leśniak uzyskując po 17pkt. pomocniczych. O zwycięstwie Magdaleny zadecydował bezpośredni pojedynek z Natalią,
który wygrała wynikiem 6 do 4pkt.
Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Marzec uzyskując 17pkt. przed Sławomirem Napłoszkiem – Marymont Warszawa 16pkt. Sławomir Napłoszek zajmował po kwalifikacjach 4 miejsce wynikiem 1295pkt.



Kierownik Wyszkolenia PZŁucz.


Jacek Maciaszek



453
Stoją od lewej: Magdalena Śmiałkowska, Natalia Leśniak, Kamila Napłoszek, Joanna Rząsa, Adrianna Trzebińska.



453
Stoją od lewej: Paweł Marzec, Sławomir Napłoszek, Mateusz Ogrodowczyk, Marek Szafran.


 « < 4 5 6 7 > »
XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich - Śląskie 2018
Krajowe:  Bytom (PL)
Termin:   20-22.07
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Jun. Młodsi,
LXVII Mistrzostw Polski Juniorów w łucznictwie klasycznym i bloczkowym kobiet i mężczyzn
Krajowe:  Kielce (PL)
Termin:   27-29.07
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Juniorzy,