[ Komunikaty z ostatniej chwili ]

Odpowiedź Pani Minister Sportu i Turystyki na pismo Prezesa PZŁucz

[ 30-11-2011, 20:40 ]

Mamy Euro 2013 !!!

Zarzą…d Polskiego Zwią…zku Łuczniczego informuje o przyznaniu Polsce organizacji Halowych Mistrzostw Europy w łucznictwie w dniach 26 luty - 2 marca 2013 roku. Poniżej informacja oryginalna: UNION EUROPEENNE ET MEDITERRANEENNE DE TIR A L’ARC EUROPEAN AND MEDITERRANEAN ARCHERY UNION Ref. n. 147/11 Rome, 25 November 2011 -Mr Henryk Jurzak President of the Polish Archery Federatio...   [ więcej ]
 [ 21-11-2011, 22:30 ]

Trener Kadry o kwalifikacjach do IO w Londynie

[ 21-11-2011, 21:44 ]

Justyna Mospinek (Pią…tka Zgierz) w czasie Testu Olimpijskiego w Londynie

[ 16-11-2011, 12:17 ]

Klasyfikacja klubów i sekcji sportowych, województw i powiatów rywalizacji w sporcie młodzieżowym w łucznictwie za 2011 rok

Wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2011 rok (21) (11.11.2011 r.)       Ranking klubów i sekcji łuczniczych wg zdobytych punktów w rywalizacji MSiT w 2011 roku za medale i miejsca punktowane Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych (13-23 lata) lp. nazwa klubu sportowego punkty   1 ...   [ więcej ]
 [ 7-11-2011, 17:39 ]

1,54 sekunda - najnowszy model łuku - wkrótce w Polsce...

[ 7-11-2011, 17:30 ]

Z archiwum filmowego - pół roku do I.O. w Pekinie - 333 serii dziennie;-)

[ 29-10-2011, 1:05 ]

Test w Londynie - video

[ 24-10-2011, 22:16 ]

Kurs instruktora łucznictwa

W 2012 roku w Warszawie w zgodzie z nową… Ustawą… o Sporcie będzie organizowany kurs instruktorów łucznictwa zgłoszony do Ministerstwa Sportu. Upoważniał on będzie do prowadzenia zajęć łuczniczych z dziećmi, dorosłymi, w klubach sportowych, szkołach i innych miejscach, gdzie można rozwijać łucznictwo.      Kurs rozpocznie się najwcześniej w kwietniu maju 2012 roku i potrwa z przerwą… wakacyjną… do w...   [ więcej ]
 [ 23-10-2011, 17:27 ]

Mistrzostwa Polski trenerów

22 października w hali gminy Pielgrzymka odbyły się Mistrzostwa Polski trenerów w łucznictwie. Mistrzem Polski został Krzysztof Karoń (Karima Przasław), który w finale pokonał Jarosława Walaszka (Łucznik Żywiec). Brą…z dla Tomasza Gruszczyńskiego (BKS Bydgoszcz), który wygrał pojedynek z Leszkiem Rabórskim (Talent Wrocław), który z kolei nieoczekiwanie...   [ więcej ]
 [ 9-10-2011, 17:48 ]

Justyna Mospinek w finale Testu Olimpijskiego w Londynie

Justyna Mospinek zdobyła srebrny medal w teście przed Igrzyskami Olimpijskimi na torach łuczniczych Królewskich Pól Krykietowych w Londynie. Nasza aktualnie i od wielu lat najlepsza łuczniczka, wychowanka UKS "Pią…tka" ze Zgierza uległa w finale zawodów 4-6 JUNG Dasomi z Korei. tłumaczenie komentarza pojedynku finałowego ze strony www.archery.org:     JUNG  i MOSPINEK spotkały się ostatnio w ćwierćfinale rundy Pucharu ...   [ więcej ]
 [ 9-10-2011, 11:07 ]

Justyna Mospinek w ćwiećfinale testu w Londynie!

Justyna Mospinek, podopieczna trenera Ryszarda Pacury a wychowanka trenera Wojciecha Szymańskiego ze Zgierza w ćwiećfinale testu Olimpijskiego w Londynie pokonała w 1/8 finału LORIG Khatuna  z USA  - 6 do 2 i awansowała do ćwierćfinału. O godzinie 15.26 w sobotę 9 października zmierzy się ze  WEGH Carrie NED, która wygrała 6 - 0 z  XU Jing CHN. Będzie to 139 pojedynek tych zawodów. ...   [ więcej ]
 [ 6-10-2011, 21:42 ]

Mistrz Olimpijski w trójskoku wśród łuczników w Londynie

Tłumaczenie wywiadu rzecznika World Archery Didier Mieville z Jonathanem Edwards ze strony www.archery.org : Nie mogę uwierzyć jak dobrze strzelają…-   Londyn 05. października 2011   Wczoraj był pracowity dzień w Londynie dla Łucznictwa Klasycznego. Konferencja prasowa okazała się wielkim sukcesem. Przybyło około 50 przedstawicieli mediów, którym udało się dotrzeć do Lord’s Cricket Grodnu (Królewskich Pól Krykietowych...   [ więcej ]
 [ 6-10-2011, 12:18 ]

Polska na pią…tkę w Londynie

Nasze eksportowe łuczniczki w zawodach drużynowych testu olimpijskiego w Londynie zajęły pią…te miejsce. Naszym łucznikom poszło znacznie gorzej, zajęli miejsce siedemnaste. Aktualnie trwa indywidualna runda eliminacyjna. Piotr Nowak (Karima Przą…sław) uległ w 1/32 finału 3 -7 z zawodnikiem z Malezji. Dziś pojedynek przegrała 0 - 6: 39 / 602 39 LIPIARSKA Karina POL 0 26 / 622 26 MYLCHENKO Nina UKR 6 ale wygrała 6 - 0 MOSPINEK Justyna (POL) ...   [ więcej ]
 [ 5-10-2011, 16:18 ]

UWAGA: Trenerzy klubowi

Uprzejmie prosimy o udział w zebraniu Zespołu Metodyczno- Szkoleniowego PZŁucz.- członków zespołu z trenerami klubowymi uczestniczą…cymi w zawodach "o Złotą… Ciupagę Góralską… w Żywcu. Prosimy trenerów klubowych o przygotowanie propozycji regulaminowych do imprez i systemu szkolenia w roku 2012  i ewentualnie na lata następne. Prosimy także o zgłoszeni...   [ więcej ]
 [ 3-10-2011, 19:21 ]

Test Olimpijski - Londyn 2011 - runda kwalifikacyjna

Piotr  Nowak   / Karima   Przą…sław /  w  konkurencji   70 m  /juniorów/ uzyskał na teście olimpijskim w Londynie wynik wyższy od rekordu Polski  juniorów  3 3 8  pkt./  aktualny  jeszcze  rekord  to  333 pkt./ Zakończyły się kwalifikacje w zawodach testu olimpijskiego w Londynie. Wśród pań najlepiej, na trzecim miejscu jest Justyna Mospinek (Pią…tka Zgierz): RA...   [ więcej ]
 [ 3-10-2011, 2:00 ]

Troszkę inne strzelanie i inne mistrzostwa...

[ 2-10-2011, 22:37 ]

Test Olimpijski - Londyn 2011

Ekipa Polskiego Zwią…zku Łuczniczego w składzie: Natalia Leśniak Karina Lipiańska Justyna Mospinek Ryszard Pacura - trener Piotr Nowak Jacek Proć Maciej Fałdziński Józef Baściuk - trener już trenuje w Londynie ...   [ więcej ]
 [ 1-10-2011, 21:34 ]

IV runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Głuchołazach

1 października na torach łuczniczych Chrobrego w Głuchołazach rozpoczęła się ostatnia, IV runda Pucharu Polski juniorów młodszych z udziałem 107 zawodniczek i zawodników. Juz w niedzielę poznamy po rundzie eliminacyjnej zwycięzców rundy jak i całego cyklu rozgrywek o Puchar Polski do lat siedemnastu. Wyniki rundy eliminacyjnej: Klasyfikacja końcowa w finałach indywidualnych  OR FITA       ...   [ więcej ]