PL
EN

Komunikaty z ostatniej chwili

DOMINACJA ZAWODNIKÓW z ŁODZI i z ŻYWCA w BYTOMIU

[ 11-09-2019, 16:05 ]



DOMINACJA ZAWODNIKÓW z ŁODZI i z ŻYWCA w BYTOMIU

W Bytomiu na obiekcie sportowym „Polonii” Bytom odbyły się w dniach 7-9.09.2019r. LXXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie. Zostały one zdominowane tak jak w roku ubiegłym na LXXXII MPS w Żywcu przez łuczniczki i łuczników z Łodzi i z Żywca.Zdobyli oni większość możliwych tytułów mistrzowskich i większość złotych medali w strzelaniach na poszczególnych odległościach. Zawody trwały przez wiele godzin w zmieniających się warunkach atmosferycznych w konkurencji indywidualnej, zespołowej i mikstów w strzelaniach konkurencji olimpijskiej na odległości 70m oraz na odległościach 90, 50, 30 wśród mężczyzn i 60, 50, 30 wśród kobiet. Nie obronili swoich tytułów mistrzowskich z roku 2018 – Michał Basiuras – Społem Łódź, który przegrał w finale z zawodnikiem z pobliskiego klubu KS Boruta Zgierz Patrykiem Gołąbczakiem, prowadzącym po kwalifikacjach w konkurencji WA1440 i zdobył tytuł V-ce Mistrzowski a Natalia Leśniak – Łucznik Żywiec zajmująca 2 miejsce po kwalifikacjach przegrała swój pojedynek w 1/8 finału z zawodniczką KS „Obuwnik” Prudnik Karoliną Farasiewicz i zajęła ostatecznie 10 miejsce. Zajmująca 1 miejsce po kwalifikacjach Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec przegrała w finale z Magdaleną Śmiałkowską – Społem Łódź. Był to rewanż zawodniczki z Łodzi za porażkę z Sylwią w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Dobrczu w dniach 2-3.08.2019r.
W mistrzostwach wystartowało 65 mężczyzn i 40 kobiet z 25 klubów z całego kraju.

Tytuły Mistrzów Polski na rok 2019 wywalczyli:

  1. Patryk Gołąbczak – KS „Boruta” Zgierz
  2. Magdalena Śmiałkowska – KS „Społem” Łódź
  3. Mikst LKS „Łucznik-Żywiec” – Sylwia Zyzańska i Oskar Kasprowski
  4. Zespół kobiet LKS „Łucznik-Żywiec” – Sylwia Zyzańska, Natalia Leśniak, Wioleta Myszor, Joanna Rząsa.
  5. Zespół mężczyzn KS „Społem” Łódź – Marek Szafran, Michał Basiuras, Kamil Siczek, Łukasz Nowak.

Patryk Gołąbczak - Mistrz Polski Seniorów 2019

Magdalena Śmiałkowska - Mistrzyni Polski Seniorek 2019

Podium w konkurencji mikstów

Podium zespoły kobiet

Podium zespoły mężczyzn

Na poszczególnych odległościach złote medale Mistrzostw Polski zdobyli:

Kobiety

  • odległość 60m – Sylwia Zyzańska i zespół LKS „Łucznik-Żywiec”
  • odległość 50m – Sylwia Zyzańska i zespół LKS „Łucznik-Żywiec”, mikst KS Społem Łódź: Magdalena Śmiałkowska i Michał Basiuras
  • odległość 30m – Sylwia Zyzańska i zespół LKS „Łucznik-Żywiec”, mikst UKS „Zryw” Dobrcz Anna Tobolewska i Arkadiusz Smoliński

Mężczyźni

  • odległość 90m – Filip Łazowski – Łucznik Żywiec i zespół KS Stella Kielce: Maciej Fałdziński, Mateusz Bucki, Dawid Kulik, Daniel Szkuta.
  • odległość 50m – Mateusz Ogrodowczyk – AZS Oś Surma Poznań i zespół KS Społem Łódź.
  • odległość 30m – Jakub Banaszak – BKS Bydgoszcz i zespół Rokis Radzymin: Sławomir Michalak, Robert Marcinkiewicz, Konrad Przesmycki, Adam Wytrykus.

Klasyfikacja medalowa klubów w Mistrzostwach Polski Seniorów w Bytomiu:

  1. LKS „Łucznik-Żywiec” – 9 złotych, 10 srebrnych, 8 brązowych
  2. KS Społem Łódź – 4 złote, 4 srebrne, 8 brązowych
  3. KS Boruta Zgierz – 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe
  4. KS Stella Kielce – 1 złoty, 6 brązowych
  5. GLKS Zryw Dobrcz – 1 złoty, 3 brązowe
  6. KS Rokis Radzymin – 1 złoty, 3 brązowe
  7. AZS Oś Surma Poznań – 1 złoty, 1 brązowy
  8. BKS Bydgoszcz – 1 złoty
  9. KS Obuwnik Prudnik – 2 srebrne, 3 brązowe
  10. KS Marymont Warszawa – 1 srebrny
  11. CWKS Resovia Rzeszów – 1 srebrny
  12. PTG Sokół Radom – 1 srebrny
  13. UKS Talent Wrocław – 1 brązowy
  14. KS Płaszowianka Kraków – 1 brązowy
  15. MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska – 1 brązowy
  16. KS Start Kielce – 1 brązowy

Klasyfikacja medalowa zawodników na poszczególnych odległościach:
Kobiety:
70metrów

  1. Magdalena Śmiałkowska – Społem
  2. Sylwia Zyzańska – Łucznik
  3. Anna Tobolewska – Zryw Dobrcz

Karolina Farasiewicz – Obuwnik Prudnik

Drużyny

  1. LKS „Łucznik-Żywiec”
  2. CWKS Resovia Rzeszów – Marlena Kocaj, Małgorzata Trojnar, Julia Hejnosz
  3. KS Obuwnik Prudnik – Karolina Farasiewicz, Olimpia Kowszyn, Weronika Święcka

UKS Talent Wrocław – Adrianna Trzebińska, Weronika Goclon, Marta Smolak

Miksty

  1. LKS „Łucznik-Żywiec” I – Sylwia Zyzańska i Oskar Kasprowski
  2. LKS Łucznik-Żywiec II – Natalia Leśniak i Kacper Bizoń
  3. LKS Łucznik-Żywiec III – Wioleta Myszor i Filip Łazowski

KS Społem Łódź – Magdalena Śmiałkowska i Michał Basiuras

60metrów

  1. Sylwia Zyzańska – Łucznik
  2. Natalia Leśniak – Łucznik
  3. Magdalena Śmiałkowska – Społem

Anna Tobolewska – Zryw

Drużyny

  1. LKS „Łucznik-Żywiec”
  2. KS Obuwnik Prudnik
  3. KS Społem Łódź – Magdalena Śmiałkowska, Martyna Kalwinek, Melania Wyka

LKS „Łucznik-Żywiec” II – Zuzanna Grzymek, Karolina Jurasz, Łucja Waligóra, Joanna Misiura.

50metrów

  1. Sylwia Zyzańska – Łucznik
  2. Magdalena Śmiałkowska – Społem
  3. Agata Bulwa – MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

Anna Tobolewska – Zryw Dobrcz

Drużyny

  1. Łucznik Żywiec
  2. Obuwnik Prudnik
  3. Łucznik Żywiec II

Społem Łódź

Miksty

  1. Społem Łódź I
  2. Łucznik Żywiec II
  3. Łucznik Żywiec I

Oś AZS Surma Poznań: Julia Czyż i Mateusz Ogrodowczyk

30metrów

  1. Sylwia Zyzańska – Łucznik
  2. Małgorzata Sobieraj – PTG Sokół Radom
  3. Magdalena Śmiałkowska – Społem

Joanna Rząsa – Łucznik

Drużyny

  1. Łucznik Żywiec
  2. Społem Łódź
  3. Obuwnik Prudnik

KS Stella Kielce: Małgorzata Góral, Aleksandra Baran, Oliwia Żelazna

Miksty

  1. GLKS Zryw Dobrcz: Anna Tobolewska i Arkadiusz Smoliński
  2. Łucznik Żywiec II
  3. Łucznik Żywiec I

KS Stella Kielce: Małgorzata Góral i Maciej Fałdziński

Mężczyźni:

90metrów

  1. Filip Łazowski – Łucznik
  2. Patryk Gołąbczak – Boruta
  3. Sławomir Michalak – Rokis Radzymin

Michał Basiuras – Społem Łódź

Drużyny

  1. KS Stella Kielce
  2. LKS Łucznik Żywiec
  3. KS Społem Łódź

KS Rokis Radzymin

70metrów

  1. Patryk Gołąbczak – Boruta
  2. Michał Basiuras – Społem
  3. Filip Łazowski – Łucznik

Mateusz Bucki – Stella

Drużyny

  1. Społem Łódź
  2. SŁ Marymont Warszawa: Kacper Sierakowski, Sławomir Napłoszek, Piotr Starzycki
  3. LKS Łucznik Żywiec

KS Stella Kielce

50metrów

  1. Mateusz Ogrodowczyk – Oś AZS Surma
  2. Filip Łazowski – Łucznik
  3. Patryk Gołąbczak – Boruta

Ireneusz Kapusta – Start Kielce

Drużyny

  1. KS Społem Łódź
  2. LKS Łucznik Żywiec
  3. KS Rokis Radzymin

KS Stella Kielce

30metrów

  1. Jakub Banaszak – BKS Bydgoszcz
  2. Marek Szafran – Społem
  3. Patryk Gołąbczak – Boruta

Mateusz Bucki – Stella

Drużyny

  1. KS Rokis Radzymin
  2. LKS Łucznik Żywiec
  3. KS Społem Łódź

KS Stella Kielce

Zespół ROKIS Radzymin - Złoci medaliści na 30m