PL
EN

Komunikaty z ostatniej chwili

[ 4-10-2020, 16:33 ]

Magdalena Śmiałkowska (łuk klasyczny) i Łukasz Przybylski (łuk bloczkowy) zwycięzcami

International Antalya 2020 Challange.

Magda w finale pokonała Hiszpankę Cebrian Sandrę 7:1 w setach a Łukasz zawodnika gospodarzy Cagiran Evrena o zwycięstwie zadecydował baraż 10:10 – strzała naszego reprezentanta była bliżej środka tarczy.

826

Na zdjęciu Magdalena Śmiałkowska - I miejsce łuk klasyczny

827

Na zdjęciu Łukasz Przybylski - I miejsce łuk bloczkowy

Były to pierwsze międzynarodowe zawody od pojawienia się pandemii Covid-19 zaliczane do światowego rankingu i zostały rozegrane w ścisłym rygorze sanitarnym. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z czołówki Europejskiej między innymi: Włosi, Hiszpanie, Turcy, Rosjanie, Brytyjczycy. Wśród pozostałych reprezentantów na 9 miejscach uplasowali się: Wioleta Myszor, Natalia Leśniak i Kacper Sierakowski (łuk klasyczny) oraz bloczkowcy: Przemysław Konecki, Szeląg Filip i Michał Gomoliszek. Był to pierwszy start pod wodzą nowego trenera kadry  Piotra Piątka – olimpijczyka z Pekinu. Opiekę nad bloczkowcami sprawował trener Józef Baściuk. Reprezentacja Polski zajęła I miejsce w klasyfikacji medalowej tych zawodów