PL
EN
 

Komunikaty z ostatniej chwili

 1 2 3 > »

Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików

[ 24-03-2017, 09:57 ]
Najmłodsza grupa łuczniczek i łuczników w szkoleniu podstawowym, która zaczyna poznawać podstawy techniki strzelaniu z łuku zdaniem Działu Szkolenia PZŁucz na początku swojej przygody z łucznictwem nie może od razu „rywalizować za wszelką cenę” o zwycięstwa medalowe w pojedynkach rundy eliminacyjnej. Nie ma pojedynków na torach otwartych w tej kategorii wiekowej. Runda eliminacyjna zaczyna się na następnym etapie już sportowego szkolenia u ukształtowanych ...   [ więcej ]

Mistrzynie Europy w swoich środowiskach...

[ 22-03-2017, 18:15 ]
Mistrzynie Europy w swoich środowiskach...

268

Mityng sportowy na żywieckim rynku z udziałem zawodniczek Łucznika Żywiec – Mistrzyń Europy z Vittel.


269

Burmistrz miasta Żywca Antoni Szlagor wraz ze swoim zastępcą Markiem Czulem wręczają złotym medalistkom Mistrzostw Europy nagrody i upominki podczas mityngu sportowego w dniu 15.03.2017r.


270

Natalia Leśniak, Wioleta Myszor, Maria Szkolna po dekoracji kwiatowej i finansowej na żywieckim rynku.


271

V-ce Prezes klubu Wiktor Patryas wręcza kwiaty „złotkom z Vittel” w imieniu działaczy klubu i sportowców „Łucznika”.


272

Złote medalistki z Halowych Mistrzostw Europy z Vittel wraz z trenerem udekorowani na zakończenie mityngu sportowego.


273

Zakończenie mityngu sportowego na rynku w Żywcu w dniu 15.03.2017r. – zdjęcie pamiątkowe aktorów sukcesu we Francji z posłem na Sejm RP, Burmistrzami miasta, dyrektorem Starostwa Powiatowego na tle mieszkańców miasta i zabytkowych budowli.


274

Karolina podczas treningu na swojej uczelni w Opolu po powrocie z HME w Vittel. Mistrzyni Europy w łucznictwie pochodzi z Opolszczyzny. Karolina Farasiewicz z klubu Sportowego Obuwnik Prudnik wraz z dwoma zawodniczkami z klubu Łucznik Żywiec sięgnęła po złoto halowych mistrzostw Europy, które odbyły się we Francji / wiadomość z TVP 3 Opole.Co „Niosło” naszą drużynę do „ZŁOTA”? – reminiscencje trenerów polskiej reprezentacji i kierownika ekipy.
Polki pokonały w ¼ finału Gruzinki wynikiem w setach 6 do 0pkt. następnie w ½ finału spotkały się z faworytkami zawodniczkami Rosji, które prowadziły po kwalifikacjach i są aktualnymi V-ce Mistrzyniami Olimpijskimi z Rio de Janeiro. Pojedynek był bardzo zacięty, wyrównany i jego losy ważyły się po każdej wystrzelonej strzale przez poszczególne zawodniczki. Każda zawodniczka w drużynie strzelała 2 strzały w każdym secie, czyli łącznie 6 strzał na odległość 18 metrów do 3 tarcz o średnicy „10” – 4cm. W pierwszym secie był remis 56 do 56pkt. nasze zawodniczki i Rosjanki strzeliły 2x 10pkt. i 4 strzały w 9pkt.
W drugim secie Polki strzeliły 59pkt. – 5x10pkt. i 1x9pkt. a Rosjanki 58pkt. – 4x10pkt. i 2x9pkt. Polki wygrywały więc 3 do 1pkt. a do zwycięstwa potrzebne jest zdobycie minimum 5 punktów. W 4 secie znowu był remis 57 do 57pkt. i wynik meczu 4 do 2pkt. dla Polek. Decydował 5 set, w którym walka była niezwykle zacięta. Zaczynały strzelać 3 strzały Rosjanki i uzyskały 3x10pkt. w odpowiedzi Polki również strzeliły 3x10pkt. decydowały więc ostatnie 3 strzały w pojedynku. Polki i Rosjanki strzeliły po 29pkt. i remis 59 do 59pkt. dał zwycięstwo naszym zawodniczkom i przepustkę do finału, w którym przeciwnikiem zostały Francuzki, które również niespodziewanie pokonały faworyzowane Ukrainki wynikiem w setach 6 do 0pkt.
W sobotnie popołudnie o godzinie 16:05 odbył się pojedynek finałowy najważniejszy dla polskiej drużyny, w której startowały 2 żywczanki. Wydawało się przed meczem, że faworytkami będą Polki, ponieważ w drużynie występowały Leśniak i Myszor Halowe V-ce Mistrzynie Świata z Turcji z roku 2016. Po 2 setach prowadziły zdecydowanie Polki 4 do 0pkt. w 3 jednak secie przy ogromnym dopingu francuskiej publiczności Francuzki uzyskały rewelacyjną serię 59pkt. przy 56pkt. Polek. Wynik pojedynku 4 do 2pkt. dla naszych reprezentantek. W 4 secie Francuzki strzeliły 29pkt. a nasze zawodniczki 27pkt. w czwartej strzale Francuzka strzeliła „10” i wynik pojedynku wisiał na włosku. Niestety następna Francuzka nie wytrzymała psychicznej presji publiczności i strzeliła „8” a 3 zawodniczka strzeliła tylko „7” co dawało ogromne szanse dla Polek na wygranie pojedynku. Wychodząca jako pierwsza Leśniak strzeliła „10”. Myszor także „10” i Farasiewicz przypieczętowała trafienie w „9” 2pkt. wygraną w tym secie oraz zwycięstwo w całym pojedynku.
W nagrodę za ogromny wysiłek i walkę do końca Polki stanęły na najwyższym podium słuchając i śpiewając mazurka dąbrowskiego wraz z pozostałą częścią polskiej reprezentacji.
Drugi złoty medal dla Polski zdobyła juniorka z Łucznika Żywiec – Maria Shkolna w konkurencji łuków bloczkowych w niedzielę o godzinie 9:20 pokonując w finale Rosjankę. 19 letnia zawodniczka prowadziła po kwalifikacjach i wygrała również w finale. Wcześniej pokonała w pojedynkach inną Rosjankę i 2 Estonki.
W konkurencji juniorek w łukach klasycznych Sylwia Zyzańska zajęła 5 miejsce indywidualnie, co nie było jej spełnieniem marzeń, gdyż w roku 2014 była brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata. Drużynowo Polki zajęły 4 miejsce przegrywając w pojedynku o brąz z zawodniczkami Wielkiej Brytanii. Oprócz Sylwii w drużynie strzelała Magdalena Śmiałkowska – Społem Łódź i Anna Tobolewska – Zryw Dobrcz. Drużyna juniorów zajęła również 4 miejsce przegrywając w pojedynku o brąz z Rosjanami. Skład drużyny: Oskar Kasprowski – Łucznik Żywiec, Marek Szafran – Społem Łódź, Andrzej Neścior – Agros Zamość.

Po pokonaniu faworytek z „1”-go miejsca – Rosjanek, dziewczyny na bocznej hali podczas strzelania treningowego na 5m oznajmiły, że muszą zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, tak jak to robią skoczkowie narciarscy i ostatnio lekkoatleci na Halowych Mistrzostwach Europy. Było to stwierdzenie bardzo motywujące zawodniczki do konkretnego działania jak również motywujące całą naszą 12 osobową reprezentację w duchu patriotycznym. Zawodnicy usiedli na ławkach i z Marią Szkolną od niedawna polską zawodniczką zaczęli powtarzać 2 zwrotki hymnu państwowego a było to prawie 1,5 dnia przed strzelaniem finałowym.
Silna motywacja Natalii Leśniak po niepowodzeniu w strzelaniu indywidualnym spowodowała sportową złość u zawodniczki, co można było zaobserwować na każdym treningu od czwartku a efekty obserwowaliśmy podczas strzelania w pojedynkach drużynowych.
Duża determinacja Koli i Wiolki w pracy technicznej na każdym treningu od czwartku aby zrewanżować się „przed samym sobą za brak złota w Ankarze”. To dawało wiarę w walce finałowej do ostatniej strzały aby założony przez doświadczone zawodniczki cel wreszcie zrealizować, gdy tak jak w Ankarze pokonały Rosjanki - najlepszą drużynę po kwalifikacjach, Rosję z ogromnymi sukcesami w latach 2015-2016 – Mistrzynie Świata i V-ce Mistrzynie Olimpijskie.
Bardzo duże zaangażowanie w realizacji techniki w każdym treningu we Francji przez zawodniczki a szczególnie najmłodszą Karolinę Farasiewicz, której skupianie się w każdym oddawanym strzale na pracy mięśni grzbietu powodowało udane trafienia w „10”. Zawodniczki niezwykle skutecznie uzupełniały się w poszczególnych setach w pojedynkach drużynowych szczególnie z Rosją i po każdym strzale mniej udanym nietrafionym w „10” wychodząca następna zawodniczka na linię strzelań w drużynie trafiała „10”. W sumie w pojedynku najważniejszym z Rosjankami wygraliśmy cały pojedynek wynikiem 5 do 3pkt, wygrywając tylko 1 set, ale wynikiem 59 do 58pkt, remisując pozostałe 3 sety a w najważniejszym ostatnim przy stanie pojedynku 4 do 2pkt. uzyskaliśmy remis na poziomie 59pkt. i przypieczętowała to zwycięstwo w pojedynku najmłodsza „Farka”, która strzeliła ostatnią strzałą w drużynie w „10”.
Gratulacje Francuzów pochodzenia polskiego, których spotykali nasi zawodnicy na hali sportowej, w stołówce i w hotelu oraz Francuzów z sympatią chwalących Polaków pracujących we Francji za solidną i uczciwą pracę powodowały dodatkowy pozytywny bodziec, wprowadzając wewnętrzny optymistyczny nastrój duchowy.
Gorące słowa wieloletniego przyjaciela polskiego łucznictwa Wladimira Jeszejewa – prezydenta Rosyjskiej Federacji i trenera głównego Rosji (kolegi Krzysztofa Włosika i Konrada Kwietnia z torów łuczniczych z międzynarodowej rywalizacji w poprzednich latach) powodowały dodatkowe wyzwanie i doping do walki o złoto „Jestem całym sercem za Waszymi dziewczynami w walce o złoto jak pokonałyście naszą rosyjską drużynę”.
W Vittel nie było 3 podgrup tak, jak na Pucharze Świata w Antalyi i nie było wiodącego duetu, co zapewne poprawiło atmosferę przyjaznej rywalizacji w polskiej ekipie. Przez wzorową, przyjazną, serdeczną i miłą atmosferę w całej ekipie, czuło się na każdym kroku polską wspólnotę narodową zarówno wśród łuczników klasycznych jak i bloczkowych. Pozytywny sportowy wpływ na „bloczkowców” – miała studentka II-go roku AWF, 19 letnia Maria Szkolna, wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy. Bardzo dobra adaptacja w całej naszej ekipie Michała Gomoliszka, „dorosłego” zawodnika w każdej zaistniałej sytuacji na wyjeździe polskiej ekipy i najmłodszego Filipa Szeląga. Takiej pozytywnej atmosfery w całej 12 osobowej drużynie nie można było zaobserwować od wielu, wielu lat. Bardzo dobrze współpracowali trenerzy obecni na wyjeździe wraz z kierownikiem ekipy, który, na co dzień jest trenerem reprezentacyjnej juniorki. Wspólne śpiewanie hymnu państwowego przez trenerów i zawodników na trybunie z biało-czerwoną flagą państwową oraz częste skandowanie: Polska – Polska – Polska podrywało w duchu zawodniczki do walki na maxa o wszystko. Jako ekipa narodowa oprócz Francuzów i Rosjan na trybunach byliśmy najbardziej zorganizowani i pozytywnie „nakręceni” do osiągnięcia sukcesu na tych Mistrzostwach. I za to jeszcze raz wszystkim z ekipy narodowej dziękujemy.
Bardzo przyjemny gest, który spotkał nas bezpośrednio po zakończeniu pojedynku z Francją, gdy starszy już wiekiem Mer Vittel podszedł i pogratulował naszej ekipie na arenie zmagań. Zaczął od słów: Dzień dobry, brawa dla Polaków, mój dziadek był Polakiem i dlatego moje nazwisko Borowsky.
Trenerzy reprezentacji: Jan Lach, Zbigniew Kowalczyk, Leszek Stempel i Henryk Pater – kierownik ekipy.

Komunikat dotyczący opłaty startowej w HALOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - Kielce 01-02.04.2017

[ 20-03-2017, 11:42 ]
Polski Związek Łuczniczy informuje, iż organizator Halowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji ,,START” Kielce nie będzie pobierało opłaty startowej od uczestników Mistrzostw Polski organizowanych w Kielcach w dniach 01-02.04.2017 r....   [ więcej ]

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki "KLUB" na rok 2017

[ 17-03-2017, 07:12 ]
Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2017 roku programu "Klub" https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/1980,Minister-Sportu-i-Turystyki-oglasza-nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2017-roku-pro.html Termin składania wniosków upływa 21 kwietnia 2017 r....   [ więcej ]

[ 13-03-2017, 11:13 ]

- Zarząd Polskiego Związku Łuczniczego na wniosek trenera głównego kadry narodowej Henryka Jurzaka podczas posiedzenia Zarządu w dniu 8.01.2017r w Warszawie zatwierdził opracowane kryteria kwalifikacji zawodników w kategorii seniorów i juniorów na Halowe Mistrzostwa Europy w Vittel.
- Zatwierdzone kryteria przez Zarząd PZŁucz zostały opublikowane na stronie internetowej Związku.
- Na podstawie opracowanych, zatwierdzonych i opublikowanych kryteriów Zarząd PZŁucz zatwierdził skład osobowy polskiej reprezentacji na Halowe Mistrzostwa Europy w Vittel na posiedzeniu Zarządu w Kielnarowej w dniu 18.02.2017r.
- Skład osobowy polskiej reprezentacji został opublikowany na stronie internetowej PZŁucz
- Zgodnie z ustalonymi wcześniej w dniu 8.01.2017r kryteriami kwalifikacji do HME, zakwalifikowane zawodniczki w kategorii seniorek zdobyły po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Łuczniczego złoty medal w Halowych Mistrzostwach. Natalia Leśniak i Karolina Farasiewicz zdobyły kwalifikację do reprezentacji na międzynarodowych zawodach halowych „Berlin Open” a Wioleta Myszor została powołana przez trenera głównego kadry narodowej zgodnie z regulaminem kwalifikacji do reprezentacji kobiet.
- Poprzedni złoty medal na Mistrzostwach Europy zdobyły polskie łuczniczki w roku 2008 w składzie: Justyna Mospinek, Iwona Marcinkiewicz, Małgorzata Ćwieńczek.
- Halowe Mistrzostwo Europy zdobyły zawodniczki przygotowywane od listopada 2016 roku do najważniejszej halowej imprezy w roku 2017: zawodniczki Łucznika Żywiec – Natalia Leśniak i Wioleta Myszor realizujące od dnia 1.12.2016r. program szkolenia stacjonarnego w wymiarze treningowym - 3 treningi dziennie w czasie 8 godzinnej pracy treningowej i Karolina Farasiewicz – Obuwnik Prudnik trenująca codziennie w Opolu i w swoim klubie.
- Złote medalistki Mistrzostw Europy strzelały wysokie wyniki na zawodach ogólnopolskich ale nie zdobyły indywidualnych medali w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kielnarowej, zdobyły natomiast medale dla swoich klubów w strzelaniu drużynowym i w nagrodę za poświęcenie się w bardzo ciężkiej pracy treningowej uzyskały efekt włożonej pracy w najważniejszej imprezie halowej nie w kraju lecz w Europie.
- W kategorii mężczyzn w sezonie halowym najlepsi zawodnicy uzyskiwali wyniki w kwalifikacjach najczęściej niższe od kobiet a nawet juniorów reprezentujących nasz kraj na HME w Vittel. Na przykład na HMP w Dobczycach juniorka Sylwia Zyzańska uzyskała wynik 572pkt. a najlepszy polski senior roku 2016 – 7-my zawodnik Mistrzostw Europy, wygrywając kwalifikacje w kategorii młodzieżowców uzyskał wynik 571pkt.
- Na Mistrzostwach Polski Seniorów w Kielnarowej Natalia Leśniak strzeliła 581pkt. a najlepszy mężczyzna Sławomir Napłoszek 580pkt.
- W konkurencji łuków bloczkowych Maria Shkolna zdominowała Mistrzostwa uzyskując 1 miejsce w kwalifikacjach i 1 miejsce w strzelaniu finałowym pokonując rosyjską zawodniczkę. Maria Shkolna jest 19-letnią zawodniczką Łucznika Żywiec od dnia 25.09.2015r. i studentką II roku AWF w Krakowie. Uzyskała zgodę Ukraińskiej Federacji Łuczniczej i Europejskiej Federacji Łuczniczej na reprezentowanie barw Polski. Posiada kartę Polaka, kartę stałego pobytu w Polsce i oczekuje obecnie na nadanie polskiego obywatelstwa przez Pana Prezydenta RP. Została zakwalifikowana do reprezentacji polski na podstawie uzyskiwanych wysokich wyników na zawodach międzynarodowych w tym wyniku 592pkt. w strzelaniu odległości 2x18m mimo tego, iż jest jeszcze juniorką. Pozostałe zawodniczki w kraju zdecydowanie odstają wynikowo od aktualnej Halowej Mistrzyni Europy.
- Do reprezentacji seniorów i juniorów w konkurencji łuków bloczkowych Zarząd PZŁucz zakwalifikował najlepszego zawodnika na arenie międzynarodowej w zawodach „Berlin Open” Michała Gomoliszka – Strzelec Legnica, który zaprezentował się na swoim poziomie w Vittel. Młody junior Filip Szeląg – 3D Toszek, najlepszy zawodnik w kraju stoczył wyrównany pojedynek w eliminacjach przegrywając dopiero w barażu o kilka milimetrów trafiając strzałę także w „10”.

261


241

Radość Mistrzyń Europy i trenera na najwyższym podium w Vittel w sobotę w dniu 11.03.2017r.


242

Natalia Leśniak strzela swoją pierwszą strzałę w 4 secie pojedynku finałowego z Francuzkami.


243

Wioleta Myszor oddaje strzał zbliżający naszą drużynę do zdobycia złotego medalu.


244

Karolina Farasiewicz najmłodsza Mistrzyni Europy w drużynie w swoim strzale w „10” kończącym 1 set wygrany dla Polek 58 do 54pkt.


245

Halowe Mistrzynie Europy Seniorek 2017 ze złotymi medalami – stoją od lewej: Karolina Farasiewicz – Obuwnik Prudnik, Natalia Leśniak – Łucznik Żywiec, Wioleta Myszor – Łucznik Żywiec.


246

Triumfalna radość polskiej drużyny po zakończeniu bardzo nerwowego 4 seta i zwycięstwie ostatecznym w setach 6 do 2 pkt. nad Francją.


247

Halowe Mistrzostwa Europy – Vittel/Francja: 1 miejsce – Polska, 2 miejsce – Francja, 3 miejsce – Ukraina.


262

Triumfalny gest z łukami w górze naszych złotych medalistek w Mistrzostwach Europy w Vittel/Francja po zwycięstwie w 1/2 finału nad Rosją.


248

HME – Vittel – Karolina Farasiewicz i trener Jan Lach.


249

HME – Vittel – Wioleta Myszor i trener Jan Lach.


250

HME – Vittel – Natalia Leśniak i trener Jan Lach.251

4-ta drużyna Halowych Mistrzostw Europy Juniorów – Vittel 7-12.03.2017r. stoją od lewej: trener - Zbigniew Kowalczyk, Anna Tobolewska – Zryw Dobrcz, Magdalena Śmiałkowska – Społem Łódź, Sylwia Zyzańska – Łucznik Żywiec.


252

4-ta drużyna Halowych Mistrzostw Europy Juniorów – Vittel 7-12.03.2017r. stoją od lewej: trener – Leszek Stempel, Oskar Kasprowski – Łucznik Żywiec, Andrzej Neścior – Agros Zamość, Marek Szafran – Społem Łódź.


253

Trener Henryk Pater i Anna Tobolewska.


254

Mariya Skholna (Łucznik Żywiec) – Halowa Mistrzyni Europy Juniorek odbiera gratulacje od Vladimira Jeschejeva – V-ce Prezydenta WAE i Prezydenta Rosyjskiej Federacji Łuczniczej.


255

Ekipa łuczników bloczkowych w Vittel: stoją od lewej – Michał Gomoliszek – Strzelec Legnica, Maria Shkolna – Łucznik Żywiec, Filip Szeląg – 3D Toszek.


256

Maria Szkolna po zdobyciu złotego medalu w Halowych Mistrzostwach Europy Juniorów i trener Jan Lach podczas powitania w macierzystym klubie w Żywcu w dniu 13.03.2017r.


257

Polska reprezentantka Maria Skholna z biało-czerwonymi różami dla Mistrzyni Europy Juniorek w dowód wdzięczności od działaczy Polskiego Związku Łuczniczego. Żywiec 13.03.2017r.258

Żywieckie łuczniczki Natalia Leśniak i Wioleta Myszor wraz z trenerem klubowym Janem Lach po powrocie ze złotymi medalami z Francji przed budynkiem COS w Szczyrku w dniu 12.03.2017r. W ośrodku tym łuczniczki wraz z Karoliną Farasiewicz przygotowywały się w dniach od 27.02 do 5.03.2017r. do zdobycia tytułu Mistrzowskiego w Vittel.


259

Powitanie przez V-ce Prezesa PZŁucz Jacka Maciaszka przed budynkiem COS w Szczyrku Halowych Mistrzyń Europy: Wiolety Myszor i Natalii Leśniak oraz trenera Jana Lach po powrocie z Francji (nieobecna Karolina Farasiewicz wysiadła z autokaru wiozącego reprezentacyjną ekipę w Bielsku-Białej aby wrócić do Prudnika).

Mariya Shkolna mistrzynią Europy juniorek w hali

[ 12-03-2017, 09:33 ]
Mariya Shkolna (Łucznik Żywiec), studentka AWF Kraków w finale Halowych Mistrzostw Europy juniorek pokonała reprezentantkę Rosji Aiurzanaeva Bairma143-138....   [ więcej ]
Mariya Shkolna mistrzynią Europy juniorek w hali

Reprezentantka Polski SHKOLNA Mariya w finale Halowych Mistrzostw Europy w Vittel - LIVE

[ 12-03-2017, 00:28 ]
W niedzielę tj. 12.03.2017 o godzinie 9.20 reprezentantka Polski w łucznictwie bloczkowym w kategorii juniorek, Shkolna Mariya w strzelaniach indywidualnych rozegra finał z reprezentantką Rosji Aiurzanaevą Bairmą http://ianseo.net/TourData/2017/2017/IBCJW.php...   [ więcej ]

Polki Mistrzyniami Europy w hali

[ 11-03-2017, 17:02 ]
Polki Mistrzyniami Europy w hali

Finał Halowych Mistrzostw Europy

[ 11-03-2017, 12:26 ]
O godzinie  16.05 zespół seniorek reprezentacji Polski kobiet w składzie Wioletta Myszor, Karolina Farasiewicz, Natalia Leśniak zmierzy się z zespołem Francji o pierwsze miejsce (medal złoty) http://ianseo.net/TourData/2017/2017/TBRW.php...   [ więcej ]

Mecze o brąz Halowych Mistrzostw Europy polskich juniorek i juniorów

[ 11-03-2017, 09:01 ]
O godzinie 10.40  zespół juniorski reprezentacji Polski  kobiet w składzie Sylwia Zyzańska, Magdalena Śmiałkowska, Anna Tobolewska zmierzy się z zespołem Wielkiej Brytanii o trzecie miejsce (medal brązowy) http://ianseo.net/TourData/2017/2017/TBRJW.php O godzinie 11.30  zespół juniorski reprezentacji Polski mężczyzn w składzie Marek Szafran, Andrzej Nescior, Oskar Kasprowski zmierzy się z zespołem Rosji o trzecie miejsce (medal brązowy) http://ianseo.net/...   [ więcej ]

W Vittel kolejny finał z udziałem reprezentacji Polski

[ 10-03-2017, 12:26 ]
W rozgrywanych Halowych Mistrzostwach Europy w Vittel we Francji, w łucznictwie klasycznym seniorek reprezentacja Polski w składzie Natalia Leśniak, Wioletta Myszor, Karolina Farasiewicz w sobotę rozegra pojedynek finałowy strzelań zespołowych o tytuł Halowych Mistrzyń Europy z zespołem Francji. Zespoły juniorów i juniorek również w sobotę, staną przed szansą zdobycia medali brązowych. Transmisja bezpośrednia https://www.youtube.com/watch?v=PRv3e-rxNQ8...   [ więcej ]

Reprezentantka Polski SHKOLNA Mariya w finale Halowych Mistrzostw Europy w Vittel !!!!

[ 9-03-2017, 13:07 ]
W rozgrywanych Halowych Mistrzostwach Europy w Vittel we Francji w łucznictwie bloczkowym (compound) w kategorii juniorek Mariya SHKOLNA po dobrych kwalifikacjach i wygranych pojedynkach eliminacyjnych w dniu 12 marca 2017 r. (niedziela) o godzinie 9.20 (10.20 czasu polskiego) powalczy o tytuł Halowej Mistrzyni Europy. Pozostali reprezentacji kraju bez medali w strzelaniach indywidualnych. Wyniki http://www.ianseo.net/Details.php?toId=2017...   [ więcej ]
Reprezentantka Polski SHKOLNA Mariya w finale Halowych Mistrzostw Europy w Vittel !!!!

Halowe Mistrzostwa Europy 2017 w Vittel

[ 8-03-2017, 12:03 ]
Wyniki z Halowych Mistrzostw Europy 2017 w Vittel...   [ więcej ]
Halowe Mistrzostwa Europy 2017 w Vittel

Informacja dotycząca postępowania dyscyplinarnego Zarządu PZŁucz poprzedniej kadencji 2013-2016

[ 8-03-2017, 11:29 ]
Informacja   Polski Związek Łuczniczy umarza  postępowania dyscyplinarne wobec Krzysztofa Karonia, Heleny Machery, Jadwigi Wilejto, Józefa Baściuka.  ...   [ więcej ]

W Systemie Sportu Młodzieżowego w roku 2017 do punktacji Mistrzostwa Polski Młodzików.

[ 22-02-2017, 09:46 ]
Polski Związek Łuczniczy informuje, iż w roku 2017 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików nie będą uwzględniane do punktacji w Systemie Sportu Młodzieżowego. Do punktacji w przedmiotowym Systemie Sportu Młodzieżowego na rok 2017 zaliczane będą punkty z Mistrzostw Polski Młodzików. W roku 2017 obowiązywać będzie jedna kategoria młodzik bez dotychczasowego podziału na kategorię młodzik i młodzik młodszy i dotyczyć ona będzie zawodników/czek urodzonych od 01...   [ więcej ]

W dniu 17.02.2017r. nieczynne biuro Polskiego Związku Łuczniczego

[ 17-02-2017, 09:47 ]
W dniu 17.02.2017 r. biuro Polskiego Związku Łuczniczego w Warszawie przy ul. Oleandrów 6  będzie nieczynne. Za powstałe utrudnienia przepraszamy....   [ więcej ]

Kluby sportowe zrzeszone w Polskim Związku Łuczniczym

[ 15-02-2017, 17:34 ]
Polski Związek Łuczniczy przypomina wszystkim klubom sportowym, których zawodnicy są członkami kadry narodowej: seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów mł. oraz zawodnikom i ich bezpośrednim trenerom klubowym o obowiązku przesłania do biura PZŁucz kopii aktualnych badań lekarskich zawodników.             Termin przesłania kserokopii aktualnych badań lekarskich odnotowanych w książeczce sportowo-lekarskiej zawodnika lub w karcie zdrowia sportowca PZŁu...   [ więcej ]

Oświadczenie

[ 7-02-2017, 22:53 ]
Pan Jacek Trojnar, pełniący w kadencji 2012-2016 funkcję członka Komisji Dyscypliny i Wyróżnień Polskiego Związku Łuczniczego, niniejszym chciałby wyrazić głęboki żal i przeprosić zasłużonego dla polskiego łucznictwa działacza, Pana Krzysztofa Karonia, za zdarzenie zaistniałe na posiedzeniu dyscyplinarnym Komisji Dyscypliny i Wyróżnień  Polskiego Związku Łuczniczego, gdzie na skutek swej wypowiedzi znieważyłem Pana  Krzysztofa Karonia, a tym samym naruszył...   [ więcej ]

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w roku 2017

[ 2-02-2017, 10:10 ]
Regulamin rozgrywania Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w roku 2017 w Załączniku Nr 1 do Uchwały 11/I/2017 z dnia 08.01.2017 r. http://archery.pl/strona-75-0-2593.html...   [ więcej ]

Szkolenie zawodników i zawodniczek w kategorii juniora młodszego pozostaje w Polskim Związku Łuczniczym

[ 30-01-2017, 19:05 ]
Polski Związek Łuczniczy pozostawia w 2017 r. szkolenie zawodników w kategorii juniora młodszego w związku z ukazaniem się w dniu 27 stycznia 2017 r. Decyzji nr 7 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 26 stycznia 2017 r. w sprawie Programu dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanego ze szkoleniem i współzawodnictwem zawodników kadry wojewódzkiej oraz związ...   [ więcej ]

 1 2 3 > »
Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików
Krajowe:  Głuchołazy (PL)
Termin:   25-26.03
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Młodzicy,
Halowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych
Krajowe:  Kielce (PL)
Termin:   01-02.04
Konkurencje:
Klasyczna, Bloczkowa,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy, Juniorzy, Jun. Młodsi,
Zawody Międzynarodowe Dageu
Zagraniczne:  Dageu (KR)
Termin:   05-08.04
Konkurencje:
Klasyczna,
Kategorie wiekowe:
Seniorzy,