Wyniki zawodów 2020

XXXVII Memoriał im. Ireny Szydłowskiej już za nami

[ 30-06-2020, 20:02 ]

W ubiegły weekend odbył się XXXVII Międzynarodowy Memoriał Ireny Szydłowskiej w Warszawie. Pomimo stanu pandemii frekwencja dopisała a na starcie pojawiła się krajowa czołówka.

Znakomicie wśród seniorek łuk klasyczny zaprezentowała się Sylwia Zyzańska, która w kwalifikacjach wystrzelała rekord życiowy 664 pkt. w konkurencji 2 x 70 m. Zawodniczka Żywieckiego Łucznika nie dała szans rywalkom w finale pokonując Magdalenę Zając – zawodniczkę Marymontu Warszawa, która zajmowała dziesiątą lokatę po rundzie kwalifikacyjnej. Na III miejscu uplasowała się Marlena Kocaj (CWKS Resovia Rzeszów), która w walce o trzecią lokatę pokonała Joannę Rząsę  (Łucznik Żywiec).

Sylwia Zyzańska /fot. Jacek Maciaszek/

W tej samej konkurencji wśród seniorów zwycięzcą został Kacper Sierakowski (Marymont Warszawa) pokonując w finale 6:0 Michała Basiurasa (KS Społem Łódź). W pojedynku półfinałowym Kacper stoczył wyrównany pojedynek z kolegą klubowym Sławomirem Napłoszkiem a o zwycięstwie zadecydował baraż (8:7). W pojedynku o brązowy medal Sławomir Napłoszek stoczył kolejny klubowy pojedynek z Piotrem Starzyckim. Tym razem wygrał 7:3 zajmując trzecią lokatę.

Kacper Sierakowski /fot. Jacek Maciaszek/

Również ciekawa rywalizacja miała miejsce w konkurencji łuków bloczkowych. I miejsce wśród kobiet wywalczyła Małgorzata Kapusta – KS Płaszowianka Kraków, która w finale pokonała wszystkim dobrze znaną zawodniczkę Annę Stanieczek – Orlik Goleszów.

Trzecia była Ksenia Markitanowa, która w walce o brąz pokonała Katarzynę Szałańską – OSŁ Strzelec Legnica.

Małgorzata Kapusta /fot. Jacek Maciaszek/

Świetną formę utrzymuje Łukasz Przybylski – A3D Toszek Boguszyce. Kadrowicz znów znakomicie strzelał w kwalifikacjach uzyskując 709 pkt. to jego drugi wynik w tym sezonie. Łukasz tydzień wcześniej w Żywcu ustanowił nowy rekord polski 713 pkt.

W finale zmierzył się z kolegą klubowym Filipem Szelągiem – drugim zawodnikiem kwalifikacji. Trzecie miejsce wywalczył młody utalentowany zawodnik Przemysław Konecki – Orlik Goleszów, który w pojedynku o III miejsce pokonał doświadczonego kadrowicza Krzysztofa Gorczycę ze Strzelca Legnica.