PL
EN

Wyniki zawodów 2020

[ 16-09-2020, 08:25 ]

Dominacja zawodników KS Społem Łódź podczas LXXXIV Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie.

 

Cztery złote medale na pięć możliwych do zdobycia wywalczyli podopieczni Zbigniewa Kowalczyka w tegorocznych Mistrzostwach Polski rozegranych w dniach 11-13 września w Legnicy.

Najwięcej, bo aż 3 złote medale zdobyła Magdalena Śmiałkowska: Indywidualnie, w konkurencji mikst, oraz w zespole kobiet. Ten wyczyn na pewno przejdzie do historii klubu.

W zawodach nie zabrakło niespodzianek po wielu latach wytrwałości złoto wywalczył Sławomir Michalak z ROKIS-u Radzymin a srebrny medal zdobył 19-ty po kwalifikacjach Arkadisz Smoliński – ULKS Zryw Dobrcz. Bardzo dobrze indywidualnie spisały się żywczanki, które zajęły aż 3 miejsca na podium, choć na pewno czują niedosyt wracając z zawodów bez złotego krążka.

 

Klasyfikacja kobiet:

 

1. Śmiałkowska Magdalena               KS Społem Łódź

2. Zyzańska Sylwia                              LKS Łucznik Żywiec

3. Myszor Wioleta, Leśniak Natalia   LKS Łucznik Żywiec 

807

 Magdalena Śmiałkowska - Mistrzyni Polski Seniorek w Łucznictwie

Klasyfikacja mężczyzn:

 

1. Michalak Sławomir                        ROKIS Radzymin

2. Smoliński Arkadiusz                       ULKS Zryw Dobrcz

3. Basiuras Michał                              KS Społem Łódź

    Sierakowski Kacper                        SŁ Marymont Warszawa

799

Sławomir Michalak - Mistrz Polski Seniorów w Łucznictwie

Klasyfikacja zespołowa seniorek:

 

1. KS Społem Łódź (Śmiałkowska Magdalena, Kalwinek Martyna, Nowak Dominika)

2. LKS Łucznik Żywiec (Zyzańska Sylwia, Myszor Wioleta, Leśniak Natalia, Rząsa Joanna)

3. MLKS Czarna Strzała Bytom (Stach Martyna, Michalska Natalia, Szmit Klaudia)

    UKS Talent Wrocław (Goclon Weronika, Trzebińska Adrianna, Wesołowska Łucja, Smolak Marta)

808

 Podium zespoły kobiet

Klasyfikacja zespołowa seniorów:

 

1. KS Społem Łódź (Basiuras Michał, Szafran Marek, Siczek Kamil)

2. SŁ Marymont Warszawa (Sierakowski Kacper, Napłoszek Sławomir, Starzycki Piotr)

3. LKS Łucznik Żywiec (Piątek Piotr, Śliwka Grzegorz, Rytlewski Michał, Kupczak Konrad)

    AZS OŚ Surma Poznań (Janiszewski Ryszard, Malak Mateusz, Ogrodowczyk Mateusz)

811

 Podium zespoły mężczyzn

Klasyfikacja w konkurencji mikst: 

 

1. KS Społem Łódź (Śmiałkowska Magdalena, Basiuras Michał)

2. ULKS Zryw Dobrcz (Tobolewska Anna, Smoliński Arkadiusz)

3. SŁ Marymont Warszawa (Bączyk Zuzanna, Napłoszek Sławomir)

    KS Stella Kielce (Baran Aleksandra, Bucki Mateusz)

806

Podium w konkurencji mikst