Wczoraj w Rotterdamie zakończyły się Mistrzostwa Europy osób z niepełnosprawnościami. Polska reprezentacja wraca do kraju z dwoma krążkami:
- sebrny – Kseniya Markitantova – łuk bloczkowy kobiet
- brązowy – Milena Olszewska – luk klasyczny kobiet
W finale Kseniya Markitantova musiała uznać wyższość Turczynki Sevgi Yorulmaz. Jednak bardzo nas cieszy, że zawodniczka LKS Łucznik Żywiec w turnieju kwalifikacyjnym zdobyła kwalifikację na Paris 2024 – Igrzyska Paraolimpijskie.
Milena Olszewska (Start Gorzów Wlkp) w pojedynku o brąz zmierzyła się z Ukrainką Szewczenko, z która zwyciężyła 6:4. To trzeci krążek z imprezy mistrzowskiej w tym sezonie Mileny Olszewskiej, która w lipcu w Pilznie została wicemistrzynią świata!
Mistrzowskiego tytułu z przed roku nie obronił nasz mikst w łuku klasycznym Olszewska – Ciszek, który w Rotterdamie ukończył rywalizację na 4 miejscu.
Również 4 miejsce zajęły Polskie deble:
- Łukasz Ciszek i Marcin Chmielewski – w konkurencji łuk klasyczny mężczyzn
- Kseniya Markitantova i Dorota Dudka – w konkurencji łuk bloczkowy kobiet
Na 5-tym miejscu uplasował się mikst Adam Dudka i Kseniya Markitantova
To niewątpliwie bardzo udany występ całej ekipy. Wielkie gratulacje dla zawodników, sztabu szkoleniowego oraz trenerów klubowych!
Pełne wyniki zawodów znajdują się na https://info.ianseo.net/Search/InfoTeam.php?Id=32235