Polscy łucznicy zakończyli rywalizację w Dubaju

faza4

Reprezentacja kadry narodowej w składzie: Kseniya Markitantova, Adam Dudka i Wojciech Piotrowski zakończyła rywalizację w zawodach „8th Fazza Para Archery World Ranking Tournament”.

Zawody były pierwszą międzynarodową imprezą w tym sezonie dla naszych łuczników. Na starcie pojawiło się 212 zawodników i zawodniczek z 55 krajów. W turniej głównym mężczyźni zostali sklasyfikowani na miejscu 33 a Kseniya Markitantova zajęła 17 miejsce. Nieco lepiej spisał się mikst Dudka – Markitantova zajmując 9 lokatę.

W trakcie zawodów rozegrano Finałowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Paralimpijskich Paryż 2024. W turnieju tym wystartowali mężczyźni, którzy walczyli o jedno miejsce dla kraju. Niestety pomimo ambitnej walki Polakom nie udało się wywalczyć „biletu” na Igrzyska. Wojciech Piotrowski w 1/24 przegrał z reprezentantem Niderlandów Markiem De Gier 136:139 a Adam Dudka w 1/16 przegrał jednym punktem z Brazyliczykiem Diogo De Souza 137:138.

Pomimo, iż nie udało się zdobyć kolejnego miejsca na Igrzyska warto przypomnieć, że wcześniej zagwarantowali Polsce 3 miejsca zawodnicy: Milena Olszewska – łuk klasyczny kobiet, Łukasz Ciszek – łuk klasyczny mężczyzn i Kseniya Markitantova – łuk bloczkowy kobiet.

Milena Olszewska i Łukasz Ciszek w dniu dzisiejszym wrócili do kraju z 13-to dniowego zgrupowania na Cyprze, gdzie szlifowali formę razem z kadrą narodową seniorów. Zgrupowanie to było pierwszym wspólnym zgrupowaniem zagranicznym zawodników kadry narodowej osób z niepełnosprawnościami i kadry narodowej seniorów. Wspólne treningi i rywalizacja na pewno przyniosą obustronne korzyści sportowe a także były świetną okazją do integracji zawodników.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.