![]() ![]() |
|
Komunikaty z ostatniej chwiliAktualne wytyczne obowiązujące w sporcie[ 27-10-2020, 19:10 ]
![]() 24 października, w związku z pandemią koronawirusa, weszły w życie nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące obszaru sportu. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi wytycznymi. Od soboty 24 października cała Polska znajduje się w czerwonej strefie – oznacza to nowe zasady obowiązujące m.in. w sporcie. WSPÓŁZAWODNICTWO I WYDARZENIA SPORTOWE – bez udziału publiczności
ZAJĘCIA, WYDARZENIA SPORTOWE ORAZ WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE – liczba uczestników bez zmian
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności z wyłączeniem podmiotów, które:
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej obejmującej działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia).
Obowiązuje zakaz prowadzenia działalności polegającej na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Z zakazu wyłączone są sportowe kluby taneczne.
Każdy z nas ma wpływ na to, jak szybko uda się zahamować epidemię. Chrońmy siebie i bliskich. Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rozszerzamy zasadę DDMA na DDMA+W, czyli: D jak dystans D jak dezynfekcja M jak maseczka A jak aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe W jak Wietrzenie Utrzymywanie dystansu min. 1,5 m od innych osób, częste mycie rąk wodą z mydłem i ich dezynfekcja, a także zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej – to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Co ważne, im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa. Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus |
|