Dobry występ Polskich łuczników w Słowenii

Kamnik

W dniach 6-8 maja w Kamniku odbył się Puchar Veroniki, w którym wzięła udział nasza reprezentacja juniorów w łuku klasycznym i seniorów w łuku bloczkowym.

Zawody te były startem kontrolnym w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy.

Indywidualnie najlepiej wśród juniorów zaprezentowali się Miłosz Chojecki (GLKS Unia Pielgrzymka) i Emilia Pieczara (ULKS Sokole Oko Zawadka). Miłosz Chojecki poprawił aż o 15 pkt. swój rekord życiowy w konkurencji 2×70 m uzyskując w rundzie kwalifikacyjnej 655 pkt.

Zarówno Chojecki jak i Pieczara awansowali w pojedynkach eliminacyjnych do ósemki. Chojecki po bardzo dobrym strzelaniu przegrał ze zwycięzcą kwalifikacji Brytyjczykiem Conorem Hallem w barażu 9:9 i milimetry zdecydowały o zwycięstwie Halla. Miłosz Chojecki ukończył rywalizację na 5 miejscu a jego koleżanka z reprezentacji Emilia Pieczara na 7 przegrywając z Piper Luisą z Wielkiej Brytanii 4:6.

Warto nadmienić, że Polscy juniorzy rywalizowali w kategorii seniorów.

Bardzo dobrze zaprezentował się zespół juniorek w składzie: Bączyk Zuzanna (SŁ Marymont Warszawa), Michalska Natalia (MLKS Czarna Strzała Bytom), Emilia Pieczara (ULKS Sokole Oko Zawadka), Polki w zdobyły brązowy medal po bardzo zaciętym pojedynku z zawodniczkami z Wielkiej Brytani.

Zespołowo juniorzy zajęli 5 miejsce.

W konkurencji mikst Chojecki – Michalska 5 miejsce.

Z dobrej strony w Kamniku pokazali się również łucznicy bloczkowi. Mikst Kapusta Małgorzata (KS Płaszowianka Kraków) i Gorczyca Krzysztofzajęli wysokie 4 miejsce przegrywając z pojedynku o brązowy medal z mikstem Słowackim 143:149.

Małgorzata Kapusta rywalizację indywidualną zakończyła na 6 miejscu. Po rundzie kwalifikacyjnej, w której uzyskała bardzo dobry wynik 680 pkt. zajmowała 3 miejsce.

Również Krzysztof Gorczyca uzyskał bardzo dobry wynik kwalifikacji 691 pkt. ostatecznie rywalizację zakończył na 9 miejscu.

Zespół mężczyzn zakończył rywalizację na 5 miejscu.

Pełne wyniki Polaków znajdują się https://info.ianseo.net/Search/InfoTeam.php?Id=27614

Pełna fotorelacja z zawodów

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.