Grzybek Barbara i Grzelak Kacper złotymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów

_DSC3403

W dniach 23-24 lipca w Łodzi odbyły się LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów. Do rywalizacji przystąpiło 58 zawodniczek i 54 zawodników z całej Polski. W tym roku zawody rozegrano w formule 2×70 m. Znakomicie podczas zawodów zaprezentowali się łucznicy z Warszawskiego Marymontu, którzy zdobyli 3 złote medale.

Mistrzynią Polski na rok 2022 została Grzybek Barbara (SŁ Marymont Warszawa, która w pojedynku finałowym pokonała Płazę  Klaudię (LKS Łucznik Żywiec) 6:2.

Tytuł Mistrza Polski Juniorów wywalczył Grzelak Kacper (KSŁ Mewa Kołobrzeg) pokonując w finale Kupczaka Konrada (LKS Łucznik Żywiec) po bardzo zaciętym pojedynku, o którego zwycięstwie zadecydowało drugie strzelanie barażowe 10:9.

Grzybek Barbara – Mistrzyni Polski Juniorek
Grzelak Kacper – Mistrz Polski Juniorów

Wyniki indywidualne

1. Grzybek Barbara – SŁ Marymont Warszawa
  2. Płaza Klaudia – LKS Łucznik Żywiec
  3. Michalska Natalia – MLKS Czarna Strzała Bytom, Sternus Angelika – MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
Od lewej na zdjęciu: Płaza Klaudia, Grzybek Barbara, Sternus Angelika, Michalska Natalia
  1. Grzelak Kacper – KSŁ Mewa Kołobrzeg
  2. Kupczak Konrad – LKS Łucznik Żywiec
  3. Chojecki Miłosz – GLKS Unia Pielgrzymka, Gil Radosław – KS Stella Kielce
Od lewej na zdjęciu: Kupczak Konrad, Grzelak Kacper, Chojecki Miłosz, Gil Radosław

Wyniki zespołowe

Konkurencja zespołowa juniorek

1. SŁ Marymont Warszawa: Bączyk Zuzanna, Grzybek Barbara, Ozdoba Aleksandra
  2. LKS Mazowsze Teresin: Dylik Oliwia, Małolepsza Maria, Michałowska Agata, Zygmunciak Alicja
  3. LKS Łucznik Żywiec: Płaza Klaudia, Bargiel Joanna, Matuszek Tacjana, Trała Eliza, MLKS Czarna Strzał Bytom: Michalska Natalia, Stach Martyna, Janicka Małgorzata