Podsumowanie startu reprezentacji juniorów i juniorów młodszych w zawodach Veronica’s Cup 2024

podium_jm

Reprezentacja juniorów i juniorów młodszych zakończyła rywalizację na zaliczanych do światowego rankingu zawodach Veronica’s Cup. Tegoroczna edycja organizowanego od wielu lat w Słoweńskim Kamniku turnieju była bardzo silnie obsadzona i nie zabrakło na niej gwiazd światowego formatu. W konkurencji łuku klasycznego mężczyzn wzięło udział 100 zawodników z 48 krajów a wśród kobiet 71 łuczniczek z 32 państw. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 335 zawodników i zawodniczek. O wysokim poziomie rywalizacji świadczyły wysokie wyniki kwalifikacji gdzie aż 4 mężczyzn uzyskało 680 pkt. Byli to: Hall Conor z Wielkiej Brytanii, Sánchez Antoku Yun z Hiszpani, Carbonetti Theo z Belgi i reprezentant gospodarzy Ravnikar Ziga. 

Polscy juniorzy byli zgłoszeni do rywalizacji w kategorii seniorów aby mogli rywalizować również w konkurencjach drużynowych, które rozgrywane były tylko w tej kategorii wiekowej. Nasza młodzież walczyła dzielnie. Zespół męski w składzie Jakub Bąk, Karol Rokita, Patlewicz Łukasz przegrał w 1/8 z Niemcami 2:6 a ich koleżanki w składzie Amelia Knopek, Kołodziejczyk Anna, Pośpiech Gabriela po bardzo zaciętej rywalizacji musiały uznać wyższość zawodniczek gospodarzy przegrywając w 1/8 4:5 – losy pojedynku rozstrzygnął baraż, w którym lepsze okazały się Słowenki. 

Indywidulanie w konkurencji seniorów najlepiej zaprezentował się Jakub Bąk, który uplasował się na 17 miejscu indywidualnie.

Wśród kobiet na 33 pozycji rywalizację ukończyły Amelia Konopek i Pośpiech Gabriela.

Na 17 pozycji rywalizację ukończył Natalia Leśniak i Karina Kozłowska, które w zawodach reprezentowały barwy klubowe Żywieckiego Łucznika. Na tych samych pozycjach sklasyfikowani zostali ich koledzy klubowi Mędrzak Mateusz i Konrad Słowik. 

Podczas rywalizacji w deszczowym Kamniku bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi kadrowicze – startujący w konkurencji U18. Nasze juniorki młodsze zdominowały rundę kwalifikacyjną, którą wynikiem 635 pkt. wygrała Otylia Strzałka, 3 miejsce zajęła Dzierżak Kalina (621), 5-te Kępa Kornelia (611), 6-te Julia Kupczak (reprezentująca LKS Łucznik Żywiec 609 pkt.) a 7 Aleksandra Reznichenko (605). 

W pojedynkach eliminacyjnych najlepiej strzelała Strzałka Otylia, która awansowała do finału, w którym przegrała drugo po kwalifikacjach Czeszką Prejdova Mią 2:6 zdobywają srebrny medal. 5 miejsce w końcowej klasyfikacji zajęła Aleksandra Reznichenko a 6-te Kalina Dzierżak. Nieźle również zaprezentowali się juniorzy młodsi. W najlepszej ósemce zameldowali się Nikodem Marszalik 7 miejsce i Jakub Dutkowski miejsce 8.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.