Rosja i Białoruś z zakazem udziału w międzynarodowych zawodach łuczniczych do odwołania

WORLDARCHERYOFF

Światowa Federacja Łucznicza (World Archery) ustanawia zakaz udziału zawodników, trenerów i oficjeli z Rosji i Białorusi w międzynarodowych zawodach łuczniczych, do odwołania. Komitet Wykonawczy World Archery zatwierdził kolejną rundę sankcji wobec Rosji i Białorusi, które są zgodne z najnowszymi zaleceniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie.Od 2 marca 2022 r. żaden zawodnik, członek zespołu ani osoba techniczna z Rosji lub Białorusi nie będzie mógł uczestniczyć w żadnych międzynarodowych zawodach łuczniczych aż do odwołania.Obejmuje to wszelkie turnieje, które gwarantują punkty do światowego rankingu, imprezy kwalifikacyjne, imprezy prowadzone przez główne organizacje oraz wszelkie zawody, w których World Archery lub World Archery Europe jest organem zarządzającym lub odpowiedzialnym za wskazywanie osób technicznych.Termin osoba techniczna obejmuje sędziów i klasyfikatorów.

Rosja i Białoruś również mają zakaz ubiegania się lub organizowania imprez międzynarodowych. Ani World Archery, ani World Archery Europe nie miały zaplanowanych nadchodzących imprez w żadnym z tych krajów.Zgodnie z zaleceniem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który gościł prezesów wszystkich międzynarodowych federacji sportowych we wtorek, ani federacje łucznicze Rosji i Białorusi, ani wybrani przedstawiciele z tych krajów nie zostaną zawieszeni, ponieważ nie są bezpośrednio zamieszani w zerwanie pokoju olimpijskiego.

Wraz z sankcjami World Archery wydało następujące oświadczenie:

„World Archery potwierdza swoje stanowisko, że na tym świecie nie ma miejsca na wojnę ani przemoc. Sport to święto pokoju, przyjaźni i wartości olimpijskich”.

„World Archery nie ma zamiaru karać żadnego sportowca ani urzędnika, który podziela te wartości, ale musi traktować priorytetowo uczciwość konkurencji i uczciwość w dostępie do zawodów, jako część zjednoczonej reakcji sportu na obecny kryzys na Ukrainie”.„World Archery ma nadzieję, że zjednoczone wezwania do pokoju, od ludzi wszystkich narodowości, szybko zakończą ten kryzys”

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.