Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich 2023

IE2023_grafika 150_krakow_IG_ds_v1

Już za kilka miesięcy Kraków i Małopolska będą gospodarzami Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 – największego multidyscyplinarnego wydarzenia w Europie i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju.

Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Będzie to ogromne wydarzenie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Setki dziennikarzy z całej Europy relacjonować będzie rywalizację siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów. Wspierać ich będzie niemal osiem tysięcy wolontariuszy!  Dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy kibiców obserwować będzie zmagania sportowców walczących w niemal 30 dyscyplinach nie tylko o medale – stawką będą również kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.  Szykuje się wielkie sportowe święto, a dzięki udziałowi w wolontariacie możesz być jego częścią! 

Dołącz do grona ośmiu tysięcy wolontariuszy z całego świata. Bądź częścią największego święta sportu, rywalizacji na najwyższym poziomie w twoim mieście. W Krakowie odbędą się rozgrywki w takich dyscyplinach jak tenis stołowy, koszykówka 3×3, kajaki slalom, kajaki sprint, łucznictwo, szermierka, pięciobój nowoczesny, rugby 7, teqball, triathlon, padel, kickboxin i BMX freestyle. Wolontariusze będą tam działać w strefach zawodów sportowych oraz wspierać organizatorów w zakresach takich jak: wydawanie akredytacji, wsparcie mediów czy logistyka. Będą wsparciem dla zawodników, sędziów i reprezentacji narodowych. Aż 21 różnych działów wolontariatu zapewnia różnorodność zadań, w których każdy będzie mógł realizować swoje pasje i rozwijać własne zainteresowania. 

Wymagania:

  • Ukończonych 16 lat;
  • Chęci, otwartości, pasji.

Korzyści: 

  • Profesjonalne szkolenia stanowiskowe (w zależności od działu wolontariatu);
  • Ciekawe szkolenia i warsztaty;
  • Możliwość rozwijania umiejętności liderskich;
  • Możliwość rozwijania pasji i kompetencji w obszarach takich jak: PR, media, logistyka;
  • Zestaw gadżetów;
  • Bezpłatną komunikację miejską;
  • Zaświadczenie o wolontariacie.

Co trzeba zrobić, aby zostać wolontariuszem? 

Rekrutacja na wolontariat składa się z dwóch etapów.  Pierwszy to rejestracja i założenie konta w Portalu Wolontariusza oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Wszystkie niezbędne informacje oraz link do formularza znajdziesz na stronie internetowej: ie2023.pl/wolontariat. Drugim etapem jest rozmowa rekrutacyjna, prowadzona online.  

Po zakwalifikowaniu Wolontariuszy czekają szkolenia, odprawa wolontariuszy oraz odbiór imiennych akredytacji oraz niezbędnego wyposażenia.  

Wolontariat przy Igrzyskach Europejskich 2023 to nie tylko możliwość zobaczenia na własne oczy ulubionych dyscyplin sportowych, ale przede wszystkim okazja do nawiązania nowych znajomości, integracji międzynarodowej i międzypokoleniowej oraz przeżycia niezwykłej przygody. Wolontariat przy Igrzyskach Europejskich to niepowtarzalne doświadczenie, znajomości na całe życie i przygoda, która zostanie w pamięci na zawsze. 

Nie zwlekaj – dołącz do grona wolontariuszy Igrzysk Europejskich!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.