PL
EN

STRONA GŁÓWNA

 1 2 3 > »

 [ 25-09-2020, 18:50 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Informacja dla zawodników Kadry Narodowej Seniorów

Spotkanie dla zawodników kadry z trenerem Kadry Narodowej seniorów - Piotrem Piątkiem odbędzie się w Żywcu, ul. Grojec 50 (obiekt LKS Łucznik) w dniu 10 października o godz. 17:00 po zakończeniu strzelań w ramach pierwszego dnia turnieju kwalifikującego do „Grupy Szkolenia Olimpijskiego PZŁucz.”

 [ 24-09-2020, 07:47 ]
   [ Komunikaty organizacyjne zawodów ]   

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY XXX HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH w ŁUCZNICTWIE

 [ 23-09-2020, 15:55 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   

Protokół z XXXV Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Protokół z XXXV Młodzieżowych Mistrzostw Polski
 [ 20-09-2020, 20:28 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   


Magdalena Śmiałkowska i Marek Szafran Młodzieżowymi Mistrzami Polski w łucznictwie 

 

Łodzianie podwójnymi złotymi medalistami XXXV Młodzieżowych Mistrzostw Polski w łucznictwie. Świetna passa podopiecznych trenera Zbigniewa Kowalczyka trwa. Marek Szafran i Magdalena Śmiałkowska najlepsi indywidualnie oraz w konkurencji mikst. Dodatkowo zawodnik "Społem" dołożył srebrny medal w zespole. Niespodzianką rozegranych na torach żywieckiego Łucznika jest dopiero V miejsce zawodniczki gospodarzy Sylwii Zyzańskiej, która zajmowała I miejsce po rundzie kwalifikacyjnej. Na osłodę kadrowiczka z Żywca wywalczyła wspólnie z klubowymi koleżanki złoty medal w konkurencji zespołowej. Wśród mężczyzn złoty medal wywalczyli łucznicy ze stołecznego Marymontu. 

812

Magdalena Śmiałkowska - Młodzieżowa Mistrzyni Polski w Łucznictwie

814

Marek Szafran - Młodzieżowy Mistrz Polski  w Łucznictwie


 

Klasyfikacja kobiet:

 

1. Śmiałkowska Magdalena               KS Społem Łódź

2. Maciągowska  Małgorzata             LKS Mazowsze Teresin

3. Tobolewska Anna                          ULKS Zryw Dobrcz

    Kowszyn Olimpia                           KS Obuwnik Prudnik


823

Podium w kategorii kobiet

Klasyfikacja mężczyzn:

 

1. Szafran Marek                                KS Społem Łódź

2. Ogrodowczyk Mateusz                   AZS OŚ Surma Poznań

3. Starzycki Piotr                                SŁ Marymont Warszawa

    Zalewski Michał                             SŁ Marymont Warszawa


822

Podium w kategorii mężczyzn

Klasyfikacja zespołowa kobiet:

 

1. LKS Łucznik Żywiec (Zyzańska Sylwia, Juszczuk Gloria, Grzymek Zuzanna)

2. KS Stella Kielce (Baran Aleksandra, Maciejewska Marta, Żelazna Oliwia)

3. SŁ Marymont Warszawa (Napłoszek Kamila, Zając Magdalena, Kwiecień Aleksandra)

    KS Obuwnik Prudnik (Kowszyn Olimpia, Koszańska Dominik, Apanowicz Julia, Pączek Karolina)

815

 Podium zespoły kobiet

Klasyfikacja zespołowa mężczyzn:

 

1. SŁ Marymont Warszawa (Starzycki Piotr, Zalewski Michał, Sapiej Mateusz, Byzdra Karol)

2. KS Społem Łódź (Szafran Marek, Siczek Kamil, Wilk Krzysztof, Pospiszył Piotr)

3. LKS Łucznik Żywiec (Słowik Konrad, Patryas Krystian, Kurowski Szymon)

    UKS Tramp Jarosław (Biela Jakub, Siwoń Jakub, Topolnicki Ryszard)

816

 Podium zespoły mężczyzn

Klasyfikacja w konkurencji mikst: 

 

1. KS Społem Łódź (Śmiałkowska Magdalena, Szafran Marek)

2. CWKS Resovia Rzeszów (Kocaj Marlena, Czyż Paweł)

3. ULKS Zryw Dobrcz (Tobolewska Anna, Smoliński Arkadiusz)

3. SŁ Marymont Warszawa (Napłoszek Kamila, Starzycki Piotr)

817

Podium w konkurencji mikst

 [ 18-09-2020, 17:49 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


UWAGA WSZYSCY ZAWODNICY I ZAWODNICZKI I TRENERZY KLUBOWI 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska łuczniczego w całym kraju po konsultacji
ze szkoleniowcami podczas LXXXIV Mistrzostw Polski Seniorów w Legnicy Dział Szkolenia PZŁucz. postanowił: 

1. Przeprowadzenie otwartych zawodów kwalifikujących do „Grupy szkolenia olimpijskiego PZŁucz.”
2021 w Tokio i 2024 w Paryżu.

2. Warunki uczestnictwa: wszyscy zawodnicy posiadający licencję PZŁucz. w przedziale wiekowym od 15 do 60 roku życia 

3. Termin i miejsce zawodów: 10-11.10.2020 – Żywiec 

4. Konkurencja:
10.10.2020 (sobota) – do południa 2x70m, po południu 2x70m.
11.10.2020 (niedziela) – do południa 2x70m, po południu 2x70m.

5. Klasyfikacja: ranking z sumy wyników w konkurencji 2x70 + 2x70 + 2x70 + 2x70 metrów.
Zawodnicy zostaną zakwalifikowani do „Grupy szkolenia olimpijskiego PZŁucz.” 2021 i 2024 na podstawie sporządzonego rankingu wyników. 

6. Sprawy finansowe: opłata startowa od każdego zawodnika wynosi 100zł. Nagroda finansowa od organizatora zawodów dla zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn wynosi 2000zł za zajęcie 2 miejsca 1000zł. Za miejsca od 3 do 10 nagrody rzeczowe. 

7. Termin zgłoszenia do zawodów upływa z dniem 5.10.2020r. po tym terminie nadesłane zgłoszenia nie będą respektowane. 

 

Kierownik Wyszkolenia
Jacek Maciaszek 

Trener kadry narodowej
Piotr Piątek   

 [ 16-09-2020, 23:00 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Zarząd Polskiego Związku Łuczniczego informuje, że Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów PZŁucz. odbędzie się w dniu 10.10.2020 r. /sobota/ w Dworze Rychwałd, ul. Spacerowa 13, 34-322 Rychwałd, o godz. 18:00 (I termin), godz. 18:15 (II termin).

 [ 16-09-2020, 08:25 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   


Dominacja zawodników KS Społem Łódź podczas LXXXIV Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie.

 

Cztery złote medale na pięć możliwych do zdobycia wywalczyli podopieczni Zbigniewa Kowalczyka w tegorocznych Mistrzostwach Polski rozegranych w dniach 11-13 września w Legnicy.

Najwięcej, bo aż 3 złote medale zdobyła Magdalena Śmiałkowska: Indywidualnie, w konkurencji mikst, oraz w zespole kobiet. Ten wyczyn na pewno przejdzie do historii klubu.

W zawodach nie zabrakło niespodzianek po wielu latach wytrwałości złoto wywalczył Sławomir Michalak z ROKIS-u Radzymin a srebrny medal zdobył 19-ty po kwalifikacjach Arkadisz Smoliński – ULKS Zryw Dobrcz. Bardzo dobrze indywidualnie spisały się żywczanki, które zajęły aż 3 miejsca na podium, choć na pewno czują niedosyt wracając z zawodów bez złotego krążka.

 

Klasyfikacja kobiet:

 

1. Śmiałkowska Magdalena               KS Społem Łódź

2. Zyzańska Sylwia                              LKS Łucznik Żywiec

3. Myszor Wioleta, Leśniak Natalia   LKS Łucznik Żywiec 

807

 Magdalena Śmiałkowska - Mistrzyni Polski Seniorek w Łucznictwie

Klasyfikacja mężczyzn:

 

1. Michalak Sławomir                        ROKIS Radzymin

2. Smoliński Arkadiusz                       ULKS Zryw Dobrcz

3. Basiuras Michał                              KS Społem Łódź

    Sierakowski Kacper                        SŁ Marymont Warszawa

799

Sławomir Michalak - Mistrz Polski Seniorów w Łucznictwie

Klasyfikacja zespołowa seniorek:

 

1. KS Społem Łódź (Śmiałkowska Magdalena, Kalwinek Martyna, Nowak Dominika)

2. LKS Łucznik Żywiec (Zyzańska Sylwia, Myszor Wioleta, Leśniak Natalia, Rząsa Joanna)

3. MLKS Czarna Strzała Bytom (Stach Martyna, Michalska Natalia, Szmit Klaudia)

    UKS Talent Wrocław (Goclon Weronika, Trzebińska Adrianna, Wesołowska Łucja, Smolak Marta)

808

 Podium zespoły kobiet

Klasyfikacja zespołowa seniorów:

 

1. KS Społem Łódź (Basiuras Michał, Szafran Marek, Siczek Kamil)

2. SŁ Marymont Warszawa (Sierakowski Kacper, Napłoszek Sławomir, Starzycki Piotr)

3. LKS Łucznik Żywiec (Piątek Piotr, Śliwka Grzegorz, Rytlewski Michał, Kupczak Konrad)

    AZS OŚ Surma Poznań (Janiszewski Ryszard, Malak Mateusz, Ogrodowczyk Mateusz)

811

 Podium zespoły mężczyzn

Klasyfikacja w konkurencji mikst: 

 

1. KS Społem Łódź (Śmiałkowska Magdalena, Basiuras Michał)

2. ULKS Zryw Dobrcz (Tobolewska Anna, Smoliński Arkadiusz)

3. SŁ Marymont Warszawa (Bączyk Zuzanna, Napłoszek Sławomir)

    KS Stella Kielce (Baran Aleksandra, Bucki Mateusz)

806

Podium w konkurencji mikst

 [ 25-09-2020, 15:14 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   

Ranking Pucharu Polski, Ekstraklasy, I Ligi, Pucharu Polski po trzech rundach

 [ 23-09-2020, 07:32 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   

Protokół z Mistrzostw Polski Studentów na rok 2020

 [ 22-09-2020, 13:00 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   

P RO T O KÓ Ł z VII MISTRZOSTW POLSKI FIELD Więcławice 19-20.09.2020r.

 [ 20-09-2020, 10:53 ]
   [ Komunikaty organizacyjne zawodów ]   

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY „XXXIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ o ZŁOTĄ CIUPAGĘ GÓRALSKĄ”

 [ 17-09-2020, 21:33 ]
   [ Organizacja szkolenia FRKF w 2020 ]   

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie KN w Szczyrku w dniach 20-25.09.2020

Chojecki Miłosz - GLKS Unia PielgrzymkaKępa Karol - SŁ Achilles DobczyceMichalska Natalia - MLKS Czarna Strzała BytomKupczak Konrad - LKS Łucznik Żywiec...   [ więcej ]
 [ 17-09-2020, 21:30 ]
   [ Organizacja szkolenia BP w 2020 ]   

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie KN w Szczyrku w dniach 20-25.09.2020

Szafran Marek - KS Społem ŁódźStach Maryna - MLKS Czarna Strzała BytomTobolewska Anna - ULKS Zryw DobrczPłaza Klaudia - LKS Łucznik Żywiec Trener: Piotr Piątek...   [ więcej ]
 [ 16-09-2020, 19:30 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   

Protokół LXXXIV Mistrzostw Polski Seniorów w łucznictwie - Legnica

 [ 16-09-2020, 15:32 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   

PROTOKÓŁ Z MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW - 12-13.09.2020r. Kielce

 [ 15-09-2020, 19:40 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   

Protokół Mistrzostw Polski w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow

 [ 15-09-2020, 19:37 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   

Protokół Mistrzostwa LZS w Łucznictwie Zamość 05-06.09.2020r.

 [ 15-09-2020, 19:35 ]
   [ Komunikaty organizacyjne zawodów ]   

Komunikat Organizacyjny „ IX Memoriału Jana Konopczyńskiego” Żołędowo 4.10.2020 r

 [ 15-09-2020, 19:34 ]
   [ Komunikaty organizacyjne zawodów ]   

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY ,, IV Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych 2020”

 [ 11-09-2020, 11:16 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Zapraszamy na transmisję z finałów Mistrzostw Polski w łucznictwie olimpijskim.

 

Początek transmisji niedziela 13 września godz. 11:30


Bierząco wyniki zawodów można śledzić pod linkiem: https://www.ianseo.net/Details.php?toid=7545


 [ 5-09-2020, 11:52 ]
   [ Komunikaty z ostatniej chwili ]   


Zapraszamy na transmisję z finałów Mistrzostw Polski w łucznictwie bloczkowym i barebow.

 

Początek transmisji niedziela 6 września godz. 11:30

 [ 1-09-2020, 22:04 ]
   [ Organizacja szkolenia BP w 2020 ]   

Lista zawodników obecnych na zgrupowaniu KNS w Szczyrku 1-7.09.2020

Banaszak Jakub Leśniak Natalia Myszor Wioleta Szafran Marek Tobolewska Anna Zyzańska Sylwia ~Trener: Piotr Piątek...   [ więcej ]
 [ 31-08-2020, 18:17 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   


Zuzanna Bączyk (SŁ Marymont Warszawa) i Miłosz Chojecki (GLKS Unia Pielgrzymka) złotymi medalistami LXIX Mistrzostw Polski Juniorów w łucznictwie.

 

W dniach 28-30 sierpnia 2020 r. na wzorowo przygotowanym obiekcie klubu ULKS Zryw Dobrcz rozegrano tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie. 

 

W kategorii juniorek najlepsza okazała się zawodniczka Marymontu Warszawa Zuzanna Bączyk, która w finale pokonała 7:1 Paulinę Pintak z klubo sportowego Obuwnik Prudnik. Brązowe medale zdobyły Aleksandra Błaszczyk (Boruta Zgierz) i Małgorzata Kędzierska (GLKS Unia Pielgrzymka).

 

789

Na zdjęciu: Zuzanna Bączyk Mistrzyni Polski Juniorek na rok 2020


Wśród Juniorów zwycięzcą został Miłosz Chojecki (GLKS Unia Pielgrzymka), który w pojedynku finałowym pokonał 6:5 Karola Kępę (Achilles Dobczyce). Miłosz wykazał się znakomitą odpornością psychiczną strzelając w barażu dziesiątkę.

Brązowe medale zdobyli Antoni Powała (SŁ Marymont Warszawa) i Ceklarz Paweł (SNIS Błękit Gruszowiec)

793

 Na zdjęciu: Miłosz Chojecki Mistrz Polski Juniorów na rok 2020

W konkurencji zespołowej wśród juniorek pierwsze miejsce i złoty medal zdobyły zawodniczki warszawskiego Marymontu w składzie: Zuzanna Bączyk, Aleksandra Paczuska, Monika Żurko, które w finale pokonały żywczanki w składzie: Łucja Waligóra, Karolina Jurasz, Joanna Misiura i Magdalena Ślusarczyk. Brązowe medale wywalczyły zawodniczki z MLKS Czarna Strzała Bytom oraz KS Płaszowianka Kraków.

 

790

Na zdjęciu: złote medalistki - SŁ Marymont Warszawa

Złotymi medalistami wśród juniorów zostali łucznicy z LKS Łucznik Żywiec w składzie: Oskar Kasprowski, Adam Wojtala, Patryk Cacak, Bogdan Hudyma pokonując w pojedynku finałowym reprezentantów KS AGROS Zamość (Andrzej Neścior, Bartłomiej Ostasz, Mateusz Proć). Brązowe medale zdobyli zawodnicy z Talentu Wrocław i AZS OŚ Surmy Pożnań.

 

791

Na zdjęciu: zespół LKS Łucznik w pojedynku z Agrosem Zamość


W konkurencji mikstów złotymi medalistami zostali Julia Czyż i Konrad Kasprzak z Surmy. Srebrny medal wywalczyli Ferens Anna i Andrzej Neścior z Agrosu Zamość. Brązowe medale przypadły w udziale zawodnikom z GLKS Unia Pielgrzymka i BKS-u Bydgosz. 


798

Na zdjęciu: Julia Czyż (Surma) i Andrzej Neścior (Agros) w pojedynku o złoty medal w konkurencji mikstów.

W kategorii łuków bloczkowych I miejsce wśród juniorów zajął Przemysław Konecki z ORLIKA Goleszów pokonując w finale Pascala Kubika TEMPO Stolarzowice.

Wśród juniorek I miejsce zajęła Pałka Urszula Achilles Dobczyce a na drugiej pozycji sklasyfikowana została Alicja Forajter TEMPO Stolarzowice.


795

Na zdjęciu: Przemysław Konecki - zwycięzca zawodów, nadzieja polskich łuków  bloczkowych.

 [ 30-08-2020, 21:06 ]
   [ Wyniki zawodów 2020 ]   

Protokół z LXIX Mistrzostw Polski Juniorów 28-30.08.2020 Dobrcz

Protokół z LXIX Mistrzostw Polski Juniorów 28-30.08.2020 Dobrcz

 1 2 3 > »